fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneUczniowie z powiatu kłobuckiego zwiedzali Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Uczniowie z powiatu kłobuckiego zwiedzali Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Uczniowie z powiatu kłobuckiego zwiedzali Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wyjazd zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich.

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie biorący udział w konkursach realizowanych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska”.

Muzeum Powstań Śląskich powstało zgodnie z najnowszymi trendami muzealnictwa, jako muzeum narracyjne, prezentujące zarówno eksponaty, jak i repliki oraz reprodukcje, pozwalające na bezpośredni kontakt z przedmiotami. Za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, uczestnicy wyjazdu zostali przeniesieni w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku. Scenografia pomieszczeń nawiązuje do miejsc najważniejszych wydarzeń. Dostępne stanowiska multimedialne, pozwoliły na indywidualne pogłębianie wiedzy. Takie prezentowanie materiałów historycznych dało możliwość poznania ich w sposób nowoczesny, kompleksowy i interesujący. Najmłodsi zwiedzający znaleźli również coś dla siebie. Elementy multimedialne pozwoliły pogłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -