fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneTrzymaj się prawego pasa, policja prowadzi kontrole na drogach

Trzymaj się prawego pasa, policja prowadzi kontrole na drogach

Policja przypomina, że w naszym kraju obowiązuje ruch prawostronny i lewy pas ruchu służy do wyprzedzania i omijania. Trzymaj się prawego pasa.

Oprócz kontroli prędkości czy stanu technicznego pojazdów i trzeźwości kierowców, drogówka na co dzień zwraca baczną uwagę na to, czy kierowcy trzymają się prawej krawędzi jezdni.

Policjanci w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa” codziennie prowadzą działania kontrolne na drodze. Od czerwca ujawnili prawie 170 kierowców, którzy po drogach miasta i powiatu poruszali się niezgodnie z przepisami, w tym 65 naruszyło obowiązek jazdy blisko prawej krawędzi jezdni lub tamowało i utrudniało ruch poruszając się nieodpowiednim pasem.

– Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny – przypomina Komenda Miejska Policji w Częstochowie. – Korzystając z drogi dwujezdniowej kierowca jest obowiązany jechać po prawej jezdni. To bardzo ważne, by nie utrudniać i nie tamować ruchu. Jeśli poruszamy się po jezdniach o przynajmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, pamiętajmy o tym, by nie jechać lewym pasem, gdy prawy jest wolny. Lewy pas ruchu służy do wyprzedzania i omijania.

Kiedy już wyprzedzimy lub ominiemy inny pojazd, musimy wrócić na pasy pas. Tamowanie i utrudnianie ruchu może nas kosztować od 20 do 500 złotych i 2 punkty karne. Warto o tym pamiętać.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -