Uczelnia przygotuje przyszłe pielęgniarki i pielęgniarzy

0
375

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie od początku istnienia stara się dostosowywać swoją ofertę dydaktyczną do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Nowe kierunki i specjalności na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych tworzone są z myślą o tym, aby ich absolwenci szybko znaleźli ciekawą pracę.

Z tego powodu w naszej ofercie od dawna obecne są pielęgniarskie studia licencjackie – opowiada Prezydent uczelni mgr inż. Maciej Dziewiątkowski. – Od blisko roku, proponujemy również pielęgniarskie studia magisterskie. Jest to nasza odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów.

Uczelnia prowadzi obecnie rekrutację właśnie m.in. na studia pielęgniarskie. Na przyszłych studentów czeka nie tylko doskonale przygotowana kadra naukowa, ale także dobrze wyposażone sale dydaktyczne.

Dla słuchaczy, którzy chcą w przyszłości zostać pielęgniarkami lub pielęgniarzami uruchomiliśmy nową pracownię– opowiada Maciej Dziewiątkowski. – Pracownia to namiastka sali szpitalnej, w której mogą się odbywać zajęcia praktyczne z pielęgnacji chorych.

Uczelnia przygotuje przyszłe pielęgniarki i pielęgniarzy 1

Na szpitalnych łóżkach leżą fantomy imitujące dorosłych pacjentów, a w małych łóżeczkach i w inkubatorze umieszczono manekiny niemowlaków.

Na manekinach studenci WSZ będą mogli ćwiczyć zarówno zabiegi pielęgnacyjne – mycie, przewijanie, jak i zabiegi medyczne – podawanie zastrzyków, kroplówek czy też zakładanie cewników

W najbliższym czasie zamierzamy kupić kolejny specjalistyczny sprzęt – tak zwany fantom wysokiej wierności – opowiada prezydent uczelni. – Jak nazwa wskazuje, bardzo wiernie odwzorowuje on prawdziwego człowieka. Nauka na takim sprzęcie będzie z pewnością jeszcze ciekawsza i da naszym studentom wiele możliwości przećwiczenia różnych zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here