Będą budować place zabaw

0
335

Aż trzy sołectwa z gminy Żarki otrzymały dotację w w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Wszystkie trzy chcą z pomocą funduszy z samorządu wojewódzkiego wybudować place zabaw w swoich miejscowościach.

Będą budować place zabaw 1

Sołectwa: Czatachowa, Kotowice i Wysoka Lelowska uzyskały ze środków budżetowych Województwa Śląskiego po 20 tysięcy na realizację swoich planów– opowiada Katarzyna Kulińska-Pluta. – O pomoc finansową w ramach konkursu ubiegały się sołectwa z terenu województwa śląskiego Wnioski składały za pośrednictwem gmin. W budżecie Województwa Śląskiego zabezpieczano środki w wysokości 4,5 mln zł. Na liście rankingowej znalazło się 238 projektów rekomendowanych. Wśród nich trzy pochodziły z naszej gminy.

Sołectwo Kotowice zamierza wybudować plac zabaw w sumie za ponad 31 tys. zł. Sołectwo Wysoka Lelowska wraz z budową placu zabaw zamierza zagospodarować terenu wokół tego placu. W sumie prace warte będą ok. 35 tys zł. Podobnie kosztować ma plac rekreacyjny dla dorosłych i dzieci w sołectwie Czatachowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here