Przez 3 dni trwał w Ostrowach nad Okszą ogólnopolski turniej minisiatkówki dziewcząt z okazji 10-lecia UKS Tytan. Organizatorzy przygotowali turniej, który był chwalony przez gości z całej Polski.

Turniej otworzył Wójt Gminy Miedźno Piotr Derejczyk. Zmagania rozpoczęły się od turnieju minisiatkówki dwójek. Rywalizowało 25 duetów. Zawody zdominowały reprezentantki MKS Dwójka Zawiercie, które do czołowej czwórki wprowadziły aż 3 swoje zespoły. Wygrał MKS Dwójka Zawiercie, który w finale pokonał UKS Źródełko Katowice. W meczu o 3. miejsce MKS Dwójka Zawiercie II okazała się lepsza od MKS Dwójki Zawiercie III.

Na 5. pozycji został sklasyfikowany Tytan Ostrowy I (Julia Kalus, Amelia Sznober, Małgorzata Jagiełło), na 9. pozycji Tytan Ostrowy II (Nadia Banaszkiewicz, Julia Kwiecień), na 14. miejscu był Tytan Ostrowy IV (Martyna Stobiecka, Ola Chudaszek, Julia Rabiniak), a na 15. pozycji Tytan Ostrowy III (Lena Kasprzyk, Pola Wypych, Zuzanna Zyskowska).

MVP turnieju została wybrana Liwia Szczepankiewicz z MKS Dwójka I Zawiercie. Nagrody wręczały Sekretarz Gminy Miedźno Anna Kuras oraz Skarbnik Grażyna Borycka.

W turnieju trójek dziewcząt zagrało 25 drużyn z 4 województw. Wygrał zespół MKS Dwójka I Zawiercie. W finale pokonał MKS Dwójkę II Zawiercie. 3. miejsce wywalczyły reprezentantki gospodarzy z UKS Tytan Ostrowy, które pokonały ŁKS Łódź. Brązowe medale wywalczyły: Hania Sitek, Ola Grabowska, Lucyna Konecka i Lena Mikołajczyk. UKS Tytan Ostrowy II został sklasyfikowany na 9. miejscu (Wiktoria Siwa, Marta Jarzębska, Klaudia Nowak, Natalia Winkler. UKS Tytan III Ostrowy zajął 19. pozycję. (Agata Szewczyka, Karolina Kobyłkiewicz, Magdalena Kopyt). Nagrodę MVP otrzymała Zuzanna Trepka z MKS Dwójka I Zawiercie.

Nagrody i medale dla najlepszych wręczali: Skarbnik Gminy Miedźno Grażyna Borycka oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Wojciech Tałajczyk.

W trzecim i ostatnim dniu turnieju na boiskach rywalizowały zespoły 4-osobowe. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn z 16 klubów z 5 województw. Co ciekawe, do Ostrów nad Okszą przyjechały zawodniczki z MKS Mieszko Połczyn-Zdrój z województwa zachodniopomorskiego!

W rywalizacji zwyciężyły siatkarki Łaskovii Łask. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki Silesia Volley Mysłowice, a puchar za 3. miejsce wzniosły siatkarki UKS Tytan Ostrowy I. Brązowe medale dla Tytana wywalczyły: Amelia Tałajczyk, Paulina Chazy, Lena Sznober, Nicola Pluta, Amelia Poroszewska i Lena Bednarska. 16. miejsce w kategorii „4” zajął UKS Tytan II Ostrowy, który zagrał w składzie: Kasia Morga, Magdalena Wolna, Julia Rogula, Julia Żydziak, Julia Leśnikowska i Julia Kasprzyk.

Nagrodę MVP w „4” wywalczyła Hanna Malinowska z Łaskovii Łask. Trenerami UKS Tytan Ostrowy byli: Michał Leśnikowski i Sławomir Konecki.

Nagrody na zakończenie turnieju wręczali: Wójt Gminy Miedźno Piotr Derejczyk, Skarbnik Gminy: Grażyna Borycka, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Wojciech Tałajczyk i Prezes UKS Tytan Michał Leśnikowski. Turniej rozgrywany był pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.

– Jesteśmy zadowoleni z dwóch medali – mówi prezes i trener UKS Tytan Ostrowy nad Okszą Michał Leśnikowski. – Dwa puchary zostały u nas w domu. Cieszymy się też z ogólnopolskiego zainteresowania naszym turniejem, bo mieliśmy drużyny z innych województw, w tym z oddalonego o ponad 500 kilometrów Połczyna-Zdroju. Nasze zawodniczki mogły sprawdzić się na tle klubów z innych województw.

Uczestniczki i trenerzy cieszyli się też, że medale i nagrody otrzymywali od najważniejszych osób w Gminie Miedźno. Turniej otworzył i zakończył Wójt Piotr Derejczyk, a pomagali mu Sekretarz Gminy Miedźno Anna Kuras, Skarbnik Gminy Miedźno Grażyna Borycka, Przewodniczący GKRPA Wojciech Tałajczyk oraz Prezes UKS Tytan Ostrowy nad Okszą Michał Leśnikowski.

W sukces turnieju byli też zaangażowani inni działacze Tytana Ostrowy oraz rodzice zawodniczek, którym należą się również duże brawa.

Tytan Ostrowy nad Okszą na swoje 10-lecie zorganizował ogólnopolski turniej minisiatkówki 2