fbpx

Tłumy na wernisażu wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza w Miejskiej Galerii Sztuki [ZDJĘCIA]

W sobotę, 19 listopada Miejska Galeria Sztuki (Al. NMP 68) zaprosiła częstochowian na wernisaż wystawy malarstwa żel art Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wydarzeniem towarzyszącym był koncert „Tribute to Anawa”.

Za nami sobotni wernisaż wystawy malarstwa żel art Jana Kantego Pawluśkiewicza (wydarzenie zapowiadaliśmy TUTAJ). Obrazy, które prezentowane są w Sali Poplenerowej, pochodzą z Galerii Autorskiej Żel-Art mistrza. Ze względu na ogromne zainteresowanie spotkanie z wybitnym artystą odbyło się w wypełnionej po brzegi Sali Śląskiej.

Tłumy na wernisażu wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza w Miejskiej Galerii Sztuki [ZDJĘCIA] 2
Wernisaż wystawy malarstwa żel art Jana Kantego Pawluśkiewicza (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Zebranych licznie gości powitała dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki – Anna Paleczek-Szumlas, a rozmowę z kompozytorem i malarzem poprowadziła Barbara Major. Nie brakowało anegdot, wspomnień i pytań od publiczności, Jan Kanty Pawluśkiewicz jest bowiem nie tylko znakomitym kompozytorem i malarzem, ale i gawędziarzem. Bohater wieczoru zgodził się również zasiąść przy fortepianie i dać króciutki recital.

Wieczór zakończył koncert „Tribiute to Anawa”. Legendarne piosenki wykonał zespół w składzie: Krzysztof Drynda (wokal), Michał Ostalski (piano), Sylvia Ostalska (wiolonczela), Adam Ścigała (gitary), Sławek Żydek (gitara basowa) i Łukasz Pasoń (perkusja). Zabrzmiały m.in. słynne „Będziesz moją panią” i „Niepewność”.

Tłumy na wernisażu wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza w Miejskiej Galerii Sztuki [ZDJĘCIA] 3
Wernisaż wystawy malarstwa żel art Jana Kantego Pawluśkiewicza (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Wystawę malarstwa żel art można podziwiać w częstochowskiej galerii do 29 stycznia 2023 r. Od wtorku do piątku instytucja zaprasza od godz. 10.30 do 18, a w soboty i niedziele od godz. 12 do 19. Bilety kosztują 10 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy). W środy wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły na: galeria.czest.pl.

red.