Tworzenie w plenerze

0
245

W najbliższą sobotę, 28 września odbędzie się II Urban Scetches,Meeting in Częstochowa. Każdy, kto chce spróbować swoich sił i malować miasto w plenerze, powinien się pojawić tego dnia na placu przy Miejskiej Galerii Sztuki przy Al. Najświętszej Maryi Panny 64, między godziną 13 a 17.

Tworzenie w plenerze 1


Urban Scetching to rysowanie, szkicowanie miasta: budynków, ludzi, sytuacji, bezpośrednio w plenerze. To artystyczno-społeczne zjawisko zapoczątkowane zostało w 2007 r. przez dziennikarza Gabriela Campanario. Jak wyjaśniają organizatorzy, w całej sprawie chodzi o spotkanie artystyczne i analizę otaczającej rzeczywistości. Rysownicy (niekoniecznie tylko artyści – wszyscy ci, którzy chcą zmierzyć się z przestrzenią miasta) zwołują się w jednym miejscu, aby wspólnie tworzyć, a potem publikują efekty tych spotkań w serwisach społecznościowych lub na wystawach.
Pomysłodawczynią i organizatorką pierwszego
Urban Scetching w Częstochowie jest Anita Grobelak wraz z Grupą Artystyczną ATINA i Stowarzyszeniem „Yes, I can”. To z jej inicjatywy w Galerii ZWIASTUN pokazane zostaną szkice miejskie z kilku podobnych spotkań w Europie oraz z pierwszego meetingu UKs w Częstochowie, który odbył się w ubiegłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here