fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka„Twórcza strefa miasta – edycja 2”, czyli popołudniowe atrakcje w lublinieckim Miejskim...

„Twórcza strefa miasta – edycja 2”, czyli popołudniowe atrakcje w lublinieckim Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

Twórcza zabawa z odrobiną magii. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie korzystają z wakacyjnej oferty przygotowanej przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu.

Wakacyjne przedpołudnia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu należą do milusińskich. To z myślą o nich przygotowano ciekawe warsztaty z cyklu „Apetyt na Lubliniec” oraz filmowe poranki z Kinem „Karolinka”. Jednak MDK nie zapomniał o nieco starszych mieszkańcach. W efekcie wraz ze Stowarzyszeniem „Amicus” organizuje warsztaty z cyklu „Twórcza strefa miasta – edycja 2” . Na pierwszy ogień poszedł linoryt. Tę technikę uczestnicy zgłębiali razem z instruktor Marzeną Zając.

Warszatatowicze mieli za zadanie stworzyć folkowy szablon ptaka, a potem odbić go na specjalnie przygotowanych deskach. Tak wykonana ozdoba posłużyć może za dekorację domu lub oryginalny prezent.

„Twórcza strefa miasta – edycja 2”, czyli popołudniowe atrakcje w lublinieckim Miejskim Domu Kultury w Lublińcu 1
“Twórcza strefa miasta” (Fot. MDK w Lublińcu)

Warsztaty z cyklu „Twórcza strefa miasta – edycja 2” będę się odbywały przez cały okres wakacji. Zawsze o godz. 17. Zapisy obowiązują z tygodniowym wyprzedzeniem w Galerii pod Glinianym Aniołem w godz. 15-21 pod numerem telefonu 34 351 06 88. Warsztaty są bezpłatne.

Na kolejne spotkanie lubliniecki MDK zaprasza 21 lipca. Tematem będzie “Kółko i krzyżyk z kamieni”. Ostatnie w tym miesiącu zajęcia zaplanowano zaś na 28 lipca. Wówczas uczestnicy wykonają drewniane kamieniczki w ramce. W drugiej połowie wakacji „Twórcza strefa miasta – edycja 2” odbędzie się czterokrotnie.

4 sierpnia wykonane zostaną ręcznie malowane filiżanki, 11 sierpnia – patchworkowa poduszka, 18 sierpnia -malowane workoplecaki, 25 sierpnia – zdobiony zegar.

„Kulturalne środy na leżakach”

„Twórcza strefa miasta – edycja 2”, czyli popołudniowe atrakcje w lublinieckim Miejskim Domu Kultury w Lublińcu 2
„Kulturalne środy na leżakach” (fot. MDK w Lublińcu)

Tak jak pisaliśmy popołudnia to również ciekawe spotkania i zabawa w ramach cyklu „Kulturalne środy na leżakach”. Do tej pory w MDK gościli już przyrodnik, Andrzej Pająk oraz iluzjonista, Paweł Szreter.

Pierwszy z wymienionych w Miejskim Domu Kultury zaprezentował niezwykłe okazy gadów: węże, jaszczurki, legwany. Wśród nich znalazł się także żółw Stefek oraz ogromny boa, który wywarł na uczestnikach piorunujące wrażenie.

Występ Szretera także wzbudził wiele emocji. Była to okazja, by dowiedzieć się, co magicy ukrywają w tubach, a także, że da się włożyć rękę przez szybę. Nie brakowało śmiałków, którzy postanowili asystować magikowi. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia z niezwykłym gościem.

„Twórcza strefa miasta – edycja 2”, czyli popołudniowe atrakcje w lublinieckim Miejskim Domu Kultury w Lublińcu 3
„Kulturalne środy na leżakach” (fot. MDK w Lublińcu)

Najbliższa „Kulturalna środa na leżakach” to festyn „Zdrowie, pasja, edukacja”, którego współorganizatorem jest Lubliniecka Rada Kobiet. Będzie to czas kobiecych inspiracji, profilaktyki zdrowotnej i budowania relacji. Szczególne zaproszenie kierowane jest do ukraińskich rodzin, które zamieszkują Lubliniec i jego okolice.

Środowe spotkania potrwają do końca wakacji. Wśród atrakcji przewidziano warsztaty balonowe z Sarą Wojtulek, kurs tańca z Katarzyną Koszczyk, rodziną grę miejską „Sentymentalny Lubliniec” oraz animacje z grupą Galimatias. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji na stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz na profilu na Facebooku.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -