fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneTuż po Wielkanocy rozpocznie się pozimowe oczyszczanie ulic, chodników i dróg rowerowych...

Tuż po Wielkanocy rozpocznie się pozimowe oczyszczanie ulic, chodników i dróg rowerowych w Częstochowie

Zapowiada to Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie. Proces usuwania zanieczyszczeń pozostałych po zimie rozpocznie się od centrum miasta i w kolejnych dniach będzie docierał do kolejnych dzielnic miasta.

Przedsięwzięcie to będzie prowadzone równolegle do podobnych działań realizowanych przez Centrum Usług Komunalnych, które rozpoczęło już proces sprzątania na peronach przystankowych w Częstochowie – informuje rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik. – Wraz ze stałą poprawą aury służby MZD rozpoczęły też koordynację remontów cząstkowych na drogach asfaltowych i wyrównywanie dróg gruntowych w miejscach, gdzie zima pozostawiła po sobie ubytki w nawierzchniach. Proces ten będzie postępował w różnym natężeniu i w różnych częściach miasta jednocześnie przez całą wiosną.

Naprawa, konserwacja i oczyszczanie 438 wiat przystankowych: autobusowych i tramwajowych również ma wystartować zaraz po świętach.

Porządki na przystankach MPK rozpoczną się tuż po zakończeniu procedury, która wyłoni wykonawcę stosownych prac. Proces ten zostanie powtórzony jesienią.

MZD podsumowało zimowe utrzymanie dróg w mieście. Wydano na nią o niemal 12 mln złotych więcej niż rok temu.

Środki przeznaczone przez częstochowski MZD na akcję od listopada do końca marca wyniosły w tym sezonie ok. 13,9 mln złotych – przekazał rzecznik prasowy MZD. – Na taki wzrost wpływ miała przede wszystkim surowa aura, która dla zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym wymagała zlecania zdecydowanie większej liczby wyjazdów floty specjalistycznego sprzętu firmy wykonawcy do zimowego oczyszczania miasta.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -