fbpx
Strona główna Dom Inwestycje Trwa rewolucja tramwajowa w mieście

Trwa rewolucja tramwajowa w mieście

Mimo problemów związanych z zagrożeniem epidemią, w mieście prowadzone są ważne dla mieszkańców inwestycje. Postępują m.in. prace przy przebudowie starej linii tramwajowej pomiędzy Rakowem a Północą.

Trwa rewolucja tramwajowa w mieście 1
  • Realizacja zadania w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” jest jednym z elementów największego w historii kontraktu związanego z przebudową infrastruktury tramwajowej i modernizacją taboru, na którego realizację miasto pozyskało 144 mln dofinansowania z Unii Europejskiej — informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik. – Łącznie przebudowa i zakup nowych tramwajów to koszt 204 mln zł, z czego trwająca przebudowa pochłonie aż 144 mln złotych.
    Obecnie najintensywniejsze roboty prowadzone są w dzielnicy Północ. Tam oprócz prac rozbiórkowych na torowisku, konstrukcyjnych i związanych z trakcją, przekładana była także sieć światłowodowa.

    Jak informuje MZDiT, w tym rejonie miasta przebudowana została ponadto cała pozostała infrastruktura teletechniczna. Wszelkie roboty budowlane związane z tym odcinkiem mają zostać zakończone w sierpniu.
  • Dzisiaj roboty wkroczyły w kolejne etap. Z tego powodu zawieszono ruch tramwajów na Tysiącleciu i w Śródmieściu. Według planów nowa linia tramwajowa na starym śladzie ma zostać oddana do użytku z końcem roku.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here