fbpx
Strona główna Polecane Trwa budowa odwodnienia w częstochowskiej dzielnicy Północ

Trwa budowa odwodnienia w częstochowskiej dzielnicy Północ

Trwa budowa odwodnienia w częstochowskiej dzielnicy Północ.

[post_gallery]

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, w decydującą fazę wkracza budowa odwodnienia części dzielnicy Północ z zabudową jednorodzinną wraz z przebudową ul. Św. Brata Alberta i przyległych: Hiacyntowej i Lawendowej.

W ostatnim czasie wykonano szereg kluczowych dla końcowego efektu prac m.in. zostały położone pierwsze warstwy nawierzchni jezdni, układane są chodniki, wymieniane oświetlenie uliczne – przekazał rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Wykonawca chce skończyć roboty możliwie najwcześniej, ale termin umowny zakończenia inwestycji to wiosna przyszłego roku i najpóźniej wówczas należy się spodziewać oddania do użytku nowej ul. św. Brata Alberta.

Inwestycja kosztująca 12,5 mln złotych realizowana jest w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Na realizację tego zadania miasto pozyskało dofinansowaniem zewnętrznym z UE za pośrednictwem NFOŚiGW. MZDiT przypomina, że do momentu odbioru technicznego inwestycji poruszanie się w obrębie prac i po placu budowy może odbywać się jedynie z zachowaniem szczególnej ostrożności za zgodą kierownika budowy.

(fot. MZDiT)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here