Firma architektoniczna z Warszawy zaprojektowała rewitalizację centrum Myszkowa

0
678

Myszkowskie centrum miasta przejdzie rewitalizację architektoniczną. W rozstrzygniętym „Konkursie na koncepcję architektoniczną rewitalizacji centrum Myszkowa” wygrała praca wykonana przez 4am Architekci s.c. Tomasz Karpiński Arkadiusz Wróblewski z Warszawy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 15 października 2020 roku. Na konkurs wpłynęły 23 prace od architektów z całej Polski. Najlepszą okazała się praca 4am Architekci s.c.Tomasz Karpiński, Arkadiusz Wróblewski z Warszawy. Architekci zdobyli pierwszą nagrodę oraz 55 tys. zł.

Wyniki konkursu w imieniu przewodniczącego Sądu Konkursowego odczytał architekt Mariusz Błażewicz – sędzia konkursowy SARP Oddział Częstochowa w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Uroczystość odbyła się bez publiczności oraz bez uczestników projektu, można ją było śledzić w Internecie.

Wszelkie pytania odnośnie projektu będzie można zadawać 29 października (czwartek) o godzinie 12:00 w sali 28 MDK w Myszkowie w czasie dyskusji pokonkursowej. Pytania będzie można kierować do sądu konkursowego, władz miasta oraz do autorów zwycięskiej pracy.

Ze względu na COVID-19 spotkanie odbędzie się w ograniczonej liczbie uczestników. Na dzień dzisiejszy wraz z osobami odpowiadającymi na pytania, sędziami konkursu i przedstawicielami urzędu to 25 osób.

W związku z tym władze miasta proszą, aby osoby, które są chętne przyjść na spotkanie, zgłosiły się poprzez wysłanie e-maila z nazwiskiem i telefonem kontaktowym na adres:  [email protected] do 26 października (poniedziałek) do godziny 20:00. 

Pytania można także zadawać elektronicznie, przesyłając je na adres e-mailowy:  [email protected]. Zostaną one zebrane i odczytane na dyskusji pokonkursowej.

Termin przesyłania pytań drogą elektroniczną upływa 26 października (poniedziałek) o godzinie 20:00. 

Transmisję ze spotkania można obejrzeć przez relację LIVE NA FACEBOOKU.

Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć oraz przeczytać do nich opis na stronie internetowej SARP, a do 29 października 2020 roku można odwiedzić wystawę pokonkursową w Sali nr 28 Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie.

Firma architektoniczna z Warszawy zaprojektowała rewitalizację centrum Myszkowa 1
Fot: UM Myszków