fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaW Koszęcinie trwa Artystyczny Piknik „Święto Śląska”

W Koszęcinie trwa Artystyczny Piknik „Święto Śląska”

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej koszęcińskiej siedziby na kolejną edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”. Wydarzenie rozpoczęło się 1 lipca i potrwa do niedzieli, 3 lipca.

Przez trzy dni – od 1 do 3 lipca – Zespół „Śląsk” świętuje 69. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Na publiczność czeka zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące. Nie brakuje muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy – Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, dedykowanego obchodom Roku Stulecia Powrotu Części Górnego Śląska do Polski.

Wśród artystycznych gości na plenerowej scenie pojawią się m.in.: Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego wraz z solistami (2 lipca, godz. 16), Boogie Boys (2 lipca, godz. 20.45), Wind Band (3 lipca, godz. 17.30) i Sidney Polak (3 lipca, godz. 19.30). Z kolei na wspomniany występ ZPiT „Śląsk” organizatorzy zapraszają w sobotę, 2 lipca o godz. 19.30.

Przewidziano też szereg atrakcji dodatkowych. Ze swoją prezentacją na „Święcie Śląska” pojawią się służby mundurowe: Straż Pożarna, Śląski Oddział Straży Granicznej, 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej i Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca. Program obejmuje również propozycje dla najmłodszych. Dla nich przygotowano m.in. animacje, pokazy oraz warsztaty rękodzielnicze.

Z kolei Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” przygotowało Jarmark Marki Lokalnej, w którym uczestniczyć będą laureaci konkursu Marka Lokalna – producenci i usługodawcy z obszaru działania lokalnych grup: LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” (woj. śląskie), LGD „Brynica to nie granica” (woj. śląskie) oraz LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice (woj. mazowieckie).

W ostatnim dniu imprezy odbędzie się także pokaz kulinarny  w wykonaniu uczestnika programu „MasterChef” Grzegorza Bienia. Podczas pikniku nie braknie również stoisk z upominkami i plenerowej kuchni. Wstęp na imprezę jest wolny. Szczegóły: zespolslask.pl.

Program Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”

2 lipca (sobota)

16:00 – Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego wraz z solistami

17:15 – Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich – pokaz kawaleryjski (park od strony wejścia głównego do pałacu)

18:00 – „Muzyka jest kobietą” – Katarzyna Suchara z zespołem

19:30 – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – koncert galowy

20:45 – Boogie Boys

3 lipca (niedziela)

16:00 – Hubert Maron – koncert organowy – kaplica pałacowa  

16:00 – Baboki

17:00 – Grzegorz Bień – pokaz finalisty programu Master Chef cz.1

17:30 – Wind Band

18:30 – Grzegorz Bień – pokaz finalisty programu Master Chef cz.2

19:30 – gwiazda wieczoru: Sidney Polak

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV