fbpx
Strona główna Polecane Triduum Paschalne z Jasnej Góry w telewizji i internecie

Triduum Paschalne z Jasnej Góry w telewizji i internecie

Jasna Góra transmitować będzie za pośrednictwem Telewizji Polskiej oraz kanałów w internecie tegoroczne nabożeństwa Triduum Paschalnego. Sanktuarium chce w ten sposób umożliwić wiernym przynajmniej na odległość uczestnictwo w tych ważnych uroczystościach poprzedzających Wielkanoc.


Ze względów technicznych, nabożeństwa Triduum Paschalnego zaplanowano w tym roku zamiast w Bazylice Jasnogórskiej w Kaplicy Matki Bożej. Tam bowiem są już zamontowane kamery, które każdego dnia umożliwiają transmisję Apelu Jasnogórskiego zarówno za pośrednictwem telewizji, jak i internetu.


Jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry, aby poprawić jakość transmisji, na początku kwietnia w Kaplicy Matki Bożej zainstalowana została kolejna, szósta już kamera, pokazująca widok spod jasnogórskiego chóru na całe wnętrze świątyni.
Nabożeństwa z Jasnej Góry będą transmitowane przez Telewizję Polską. Transmisje zostaną przeprowadzone na antenie TVP3 w paśmie ogólnopolskim. Ponadto będzie je można obejrzeć za pośrednictwem portali internetowych:

  • Radio Jasna Góra
  • TVP VOD
  • jasnagora.pl
  • episkopat.pl
  • jasnogórski kanał YouTube
  • Tygodnik Katolicki „Niedziela” niedziela.pl.
    Jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry, w liturgiach uczestniczyć ma ograniczona liczba kapłanów, zgodnie z istniejącymi obostrzeniami. Nabożeństwa będą się rozpoczynały o godzinie 18.
    (Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry)
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here