fbpx
Strona główna Dom Inwestycje Demontują tory na Tysiącleciu

Demontują tory na Tysiącleciu

Rozpoczął się demontaż torowiska na pętli przy ul. Kiedrzyńskiej. Tym samym modernizacja linii tramwajowej wkroczyła do kolejnej po Rakowie i Północy dzielnicy miasta. Z powodu remontu na dużym odcinku linii tramwajowej wprowadzono komunikację zastępczą.

Demontują tory na Tysiącleciu 1


Obsługę pasażerską zapewnia autobusowa linia 123, która zbiorczo przejęła kursy wszystkich linii tramwajowych — informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik. — Szczegóły rozwiązań zastępczych można naleźć na naszej stronie internetowej. Plac budowy został stosownie wygrodzony, zwężenia występują też w jezdni Al. Armii Krajowej. Apelujemy o ostrożność.
Remont torowiska na Tysiącleciu to kolejny etap wielkiej inwestycji tramwajowej w Częstochowie, która rozpoczęła się wiosną tamtego roku.


Roboty prowadzone są w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Na jego realizację miasto pozyskało 144 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Przebudowa i zakup nowych tramwajów to łączny koszt 204 mln zł, z czego trwający remont linii pochłonie 114 mln złotych.

(Fot. MZDiT Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here