Demontują tory na Tysiącleciu

0
309

Rozpoczął się demontaż torowiska na pętli przy ul. Kiedrzyńskiej. Tym samym modernizacja linii tramwajowej wkroczyła do kolejnej po Rakowie i Północy dzielnicy miasta. Z powodu remontu na dużym odcinku linii tramwajowej wprowadzono komunikację zastępczą.

Demontują tory na Tysiącleciu 1


Obsługę pasażerską zapewnia autobusowa linia 123, która zbiorczo przejęła kursy wszystkich linii tramwajowych — informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik. — Szczegóły rozwiązań zastępczych można naleźć na naszej stronie internetowej. Plac budowy został stosownie wygrodzony, zwężenia występują też w jezdni Al. Armii Krajowej. Apelujemy o ostrożność.
Remont torowiska na Tysiącleciu to kolejny etap wielkiej inwestycji tramwajowej w Częstochowie, która rozpoczęła się wiosną tamtego roku.


Roboty prowadzone są w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Na jego realizację miasto pozyskało 144 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Przebudowa i zakup nowych tramwajów to łączny koszt 204 mln zł, z czego trwający remont linii pochłonie 114 mln złotych.

(Fot. MZDiT Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here