fbpx
Strona głównaSportTrener Rakowa Marek Papszun przed niedzielnym meczem z Górnikiem w Zabrzu

Trener Rakowa Marek Papszun przed niedzielnym meczem z Górnikiem w Zabrzu

Piłkarze Górnika Zabrze jako pierwsi w Częstochowie i ostatni raz w PKO BP Ekstraklasie pokonali Raków. W niedzielę Górnik podejmuje Raków. – Czeka nas na pewno ciekawe spotkanie i chcielibyśmy się na pewno zrewanżować i to nam przyświeca – mówi trener Rakowa Marek Papszun.

– Sumiennie przygotowujemy się do kolejnego wyjazdu – mówił na czwartkowej konferencji prasowej trener Rakowa Marek Papszun. – Górnik to drużyna, która w Ekstraklasie pokonała nas ostatni raz. Czeka nas na pewno ciekawe spotkanie i chcielibyśmy się na pewno zrewanżować i to nam przyświeca. I na pewno dobrze wykorzystujemy swój czas, aby do tego spotkania dobrze się przygotować.

Trener Marek Papszun odpowiadał też na pytania dziennikarzy, którzy pytali o zdrowie zawodników. – Jest coraz lepiej – dodaje trener Papszun. – Myślę, że jesteśmy coraz bliżsi powrotu tych graczy: Rundić, Niewulis, Cebula, bo o nich mówimy. Być może niektórzy z nich będą już w składzie na mecz. Nie tylko zdrowie, ale też przygotowanie i forma graczy będzie decydować o zwycięstwie. Ale idziemy w dobrym kierunku. Rywalizacja w składzie jest duża.

Szkoleniowiec Rakowa odpowiadał też o atuty niedzielnych rywali. – Siłą Górnika jest stabilność i skład, w którym grają niezmiennie oraz struktura organizacyjna – komentuje trener Papszun. – I są silni oraz mocni motorycznie zawodnicy. Myślę, że atutem jest też granie u siebie, bo atmosfera na wysokim poziomie też niesie zespół. Zespół, który jest na fali mimo ostatniej porażki. Pierwszy mecz wygrany [wiosną – red], przejście do ćwierćfinału Pucharu Polski to spore osiągnięcia.

MR-K, foto: AK

Partnerem relacji jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Trener Rakowa Marek Papszun przed niedzielnym meczem z Górnikiem w Zabrzu 1
Trener Rakowa Marek Papszun przed niedzielnym meczem z Górnikiem w Zabrzu 2
Trener Rakowa Marek Papszun przed niedzielnym meczem z Górnikiem w Zabrzu 3
Trener Rakowa Marek Papszun przed niedzielnym meczem z Górnikiem w Zabrzu 4

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -