fbpx
Strona głównaSportTrener Rakowa Marek Papszun przed meczem z Wartą Poznań: Zespół Warty jest...

Trener Rakowa Marek Papszun przed meczem z Wartą Poznań: Zespół Warty jest na fali

– Zespół Warty jest na fali – mówi przed sobotnim meczem z Wartą Poznań trener Rakowa Marek Papszun. – Na pewno musimy się bardzo dobrze przygotować do meczu. Być zmobilizowani i skoncentrowani, aby zwyciężyć w Grodzisku Wielkopolskim.

Czwartkowa konferencja prasowa rozpoczęła się od gratulacji dla reprezentacji Polski za awans do Mistrzostw Świata w Katarze. – Mieliśmy dwa tygodnie przerwy – rozpoczął trener Rakowa Marek Papszun. – Przerwa reprezentacyjna i emocje z tym związane. Z tego miejsca chciałbym pogratulować reprezentacji Polski za osiągniecie duże dla nas wszystkich czyli awans na mistrzostwa Świata. To ważne dla nas wszystkich związanych z piłką nożną: dla kibiców, dla popularyzacji. Czekamy teraz na losowanie i Mistrzostwa Świata. Jeszcze raz duże gratulacje dla trenera i całej ekipy, ale my gdzieś w tych emocjach pracowaliśmy i szykujemy się do końcówki ligi. Pracę trochę utrudniał nam wyjazd tej siódemki zawodników na reprezentacje, ale już się zbieramy. Myślę, że ci zawodnicy, którzy zostali, którzy nie grali, dobrze wykorzystali ten czas i będą dobrze przygotowani do końcówki sezonu i tych najważniejszych meczów.

Trener Papszun odpowiadał też na pytania dziennikarzy i aklimatyzację nowych zawodników: Luki Gagnidze i Vladyslava Kochergina. – Aklimatyzacja wygląda dobrze – dodaje trener Papszun. – Szybko się wdrażają. Oczywiście to jest proces, który będzie trwał, bo też mają trochę zaległości. W związku z tym, co się dzieje na wschodzie to oni nie trenowali przez ostatnie tygodnie i trzeba trochę czasu, aż dojdą do pełni dyspozycji. Ale ten poziom jest już taki, że mogą być brani pod uwagę w najbliższych meczach.

Podczas konferencji prasowej okazało się, że Deian Sorescu jest zdrowy, a test, który miał zrobiony miał fałszywy wynik. – Ze zdrowiem Deiana jest dobrze, a nawet bardzo dobrze – wyjawia trener Papszun. – Oczywiście doszło jak to w czasach covidowych do nieporozumienia, bo Deian jest zdrowy i był zdrowy. To był błąd testu i zamieszczanie z tym związane. Dużo takich przypadków było w okresie covidowym. Dobrze, że ta sytuacja się już zmienia, bo przez takie nieporozumienia zabiera się zawodnikom możliwość uczestniczenia w meczach. Taki przykład mieliśmy kiedyś z Kamilem Piątkowskim, gdzie mógł zagrać w bardzo ważnym meczu, gdzie był zdrowy.

Trener Marek Papszun podczas konferencji poinformował też, że piłkarze wypożyczenia z Rakowa do Warty mogą zagrać przeciwko częstochowskiej drużynie. Nie ma zapisów w umowie, aby ci zawodnicy nie grali w meczu z Rakowem.

Częstochowski szkoleniowiec oceniał też grę Warty Poznań. – Trudno mi oceniać warsztat trenera Warty, bo nie jestem w środku, ale mogę ocenić grę zespołu – komentuje trener Papszun. – Na pewno zespół, który jest dobrze zorganizowany. W zespole jest duża dyscyplina taktyczna i dobra energia. Mocno pracują. Poprawili działania motoryczne. Duża poprawa jeśli chodzi o całokształt organizacji gry. Zawodnicy, którzy dołączyli jak choćby Louis, dali dużo jakości zespołowi. Zespół Warty jest na fali. Na pewno musimy się bardzo dobrze przygotować do meczu. Być zmobilizowani i skoncentrowani, aby zwyciężyć w Grodzisku Wielkopolskim.

MR-K, foto: AK

Trener Rakowa Marek Papszun przed meczem z Wartą Poznań: Zespół Warty jest na fali 1
Trener Rakowa Marek Papszun przed meczem z Wartą Poznań: Zespół Warty jest na fali 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -