fbpx
Strona głównaWiadomościRegionTRAGICZNY WYPADEK W BLACHOWNI

TRAGICZNY WYPADEK W BLACHOWNI

 

Częstochowscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Blachowni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem saab zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 39-latek poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło tuż po 21.00 w Blachowni. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że 39-latek kierujący samochodem saab, jadąc ulicą Zieloną od Wręczycy Wielkiej w kierunku DK46, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu. Śledczy, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły tego tragicznego zdarzenia

Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Jesień, a wraz z nią szybciej zapadający zmrok i częstsze opady atmosferyczne sprawiają, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego częstochowscy policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców pojazdami mechanicznymi, rowerzystów jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Prosimy pamiętać, aby nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się po słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

fot. KPP Częstochowa

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here