Tosia Dąbek z Pińczyc w MasterChef Junior

0
975
MasterChef Junior 3

12-letnia Tosia Dąbek z Pińczyc (gmina Koziegłowy) jako jedna z 17 uczestników programu w 6 edycji MasterChef Junior.

Tosia Dąbek z Pińczyc w MasterChef Junior 1
Fot. Gmina Koziegłowy

Tosia Dąbek to 12-letnia uczennica Szkoły Podstawowej w Pińczycach w gminie Koziegłowy. Udział w MasterChef Junior był jednym z wielu jej marzeń, o które postanowiła zawalczyć, dlatego sama przygotowała i wysłała zgłoszenie do programu, licząc po cichu, że być może się dostanie.

Zgłoszenie zaowocowało zaproszeniem na casting online, a potem zaproszeniem na czterodniowe warsztaty kulinarne w Krakowie, w których poza nią brało udział 26 dzieci. Pod czujnym okiem szefa kuchni wszyscy gotowali i piekli potrawy.

Uczestnicy warsztatów filetowali ryby, piekli bezy, a na koniec każdy z nich, pod okiem kamer i jurorów programu, przedstawił swoje umiejętności, przygotowując samodzielnie deser z warzyw oraz dowolne danie mięsne.

Tosia Dąbek z Pińczyc w MasterChef Junior 2
Fot. Gmina Koziegłowy

Upieczenie ciasta „Leśny mech” (główne składniki to szpinak, owoc granatu oraz śmietana) oraz przygotowanie combru z królika pozwoliło Tosi zakwalifikować się do grona najlepszych 17 uczestników w 6 edycji MasterChef Junior.

Nagrania do programu odbywają się w studiu TV Kraków, a każdy odcinek jest kręcony bez udziału rodziców. Dodatkowo uczestnicy nie wiedzą, co będą robić w danym odcinku i czy będzie jakiś gość specjalny, który także będzie oceniał przygotowane potrawy. Do tego wszystkie konkurencje są na czas, a co odcinek zawsze ktoś odpada z dalszej rywalizacji.

Młodej Tosi można kibicować z każdą niedzielę o godzinie 20:00 na kanale TVN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here