fbpx

Aktorka częstochowskiego teatru Teresa Dzielska świętowała jubileusz

W sobotę, 19 listopada spektaklem „Cudowna terapia” jubileusz 20-lecia pracy artystycznej uczciła Teresa Dzielska, aktorka Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Tak jak zapowiadaliśmy, na listopad przypadł jubileusz 20-lecia pracy artystycznej Teresy Dzielskiej. Absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie z Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie związała się w 2002 r.

Na scenie przy ul. Kilińskiego zadebiutowała rolą Clei w „Czarnej komedii” Petera Shaffera w reżyserii Marcina Sławińskiego. Obecnie można ją zobaczyć m.in. w spektaklach „Makbet”, „Fałsz”, „Strefa zero” czy „Cudowna terapia”.

I to tym ostatnim tytułem Dzielska uczciła swoje święto. Spektakl oparty na tekście Daniela Glattauera w reżyserii Tomasza Mana zaprezentowano 19 listopada o godz. 19. Na scenie – obok jubilatki – wystąpili Adam Hutyra i Marek Ślosarski (gościnnie).

Aktorka częstochowskiego teatru Teresa Dzielska świętowała jubileusz 2
Jubileusz Teresy Dzielskiej (fot. Piotr Dłubak/Teatr im A. Mickiewicza)

Zaprezentowali niezwykle lubianą przez widzów historię małżeństwa ze sporym stażem, które dotknął kryzys. Jedyną szansą dla nich jest terapia małżeńska. I właśnie podczas takiego seansu terapeutycznego ich poznajemy.

Jubileuszowy wieczór był pełen podziękowań, życzeń, wzruszeń, kwiatów i prezentów.

Kto chciałby zobaczyć Teresę Dzielską w roli Joanny, może to zrobić także w niedzielę, 20 listopada o godz.20. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.

red.