fbpx

Tenisistki stołowe Bebeto AZS UJD rozpoczynają walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski

W najbliższą sobotę, 11 maja tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa rozpoczynają na wyjeździe pierwszy mecz półfinałowy play-off ekstraklasy kobiet. Wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu zmierzą się z 31-krotnym mistrzem Polski, triumfatorem tegorocznej Ligi Mistrzyń KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Zdecydowanym faworytem półfinałowego dwumeczu będzie najbardziej utytułowana drużyna w Polsce. W rundzie zasadniczej pingpongistki z Częstochowy dwukrotnie przegrały 0:3 tarnobrzeżankami.

Tarnobrzeżanki mają w składzie wielokrotną mistrzynię Europy Elizabetę Samarę z reprezentacji Rumunii, reprezentantkę Portugalii Yu Fu, olimpijkę z Paryża 2024 – Natalię Bajor.

Przypominamy, że tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg po raz czwarty (2020,  2022, 2023, 2024) wygrały Ligę Mistrzyń. W swojej bogatej kolekcji sukcesów ekipa z Podkarpacia ma także zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Europy ETTU (w sezonie 2014/2015).

Drużyna Bebetto AZS UJD zakończyła rundę zasadniczą na czwartym miejscu, gwarantując sobie już 13 medal Drużynowych Mistrzostw Polski!  W częstochowskim zespole najlepiej punktuje Ukrainka Tetyana Bilenko, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym w ekstraklasie (18 zwycięstw i 4 porażki). Oprócz niej w meczu przeciwko tarnobrzeżankom wystąpią jej rodaczka Anastasiya Dymytrenko oraz brązowa medalista mistrzostw Polski w grze deblowej – Alicja Łebek.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w niedzielę, 12 maja o godz. 14 w Częstochowie.

Zapraszamy kibiców,  dla których przewidziano wiele nagród.

AK, informacja prasowa, fot: materiały prasowe klubu

Partnerami relacji sportowych są:

DMK Invest materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Fonex. Alarmy i monitoringi (www.fonex.pl)

Tenisistki stołowe Bebeto AZS UJD rozpoczynają walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski 2
Tenisistki stołowe Bebeto AZS UJD rozpoczynają walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski 3
Tenisistki stołowe Bebeto AZS UJD rozpoczynają walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski 4