fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaTeatralny „Fałsz”. Spektakl, w którym nie ma gotowych odpowiedzi

Teatralny „Fałsz”. Spektakl, w którym nie ma gotowych odpowiedzi

28 i 29 maja o godz. 19 na scenie Teatru im. Mickiewicza zaprezentowany będzie spektakl „Fałsz”. Sobotni termin połączony zostanie z jubileuszem 25-lecia pracy artystycznej Iwony Chołuj.

„Fałsz” na podstawie dramatu autorstwa Lot Vekemans (w przekładzie Ryszarda Turczyna) powstał w koprodukcji z Teatrem Atelier w Sopocie. To 11. już spektakl, który na scenie Teatru im. Mickiewicza wyreżyserował André Hübner-Ochodlo. Polska prapremiera miała miejsce we wrześniu 2020 r. i inaugurowała nowy sezon artystyczny (nieco wcześniej, podczas „Teatralnego Lata” miała miejsce tzw. premiera sopocka).

Teatralny „Fałsz”. Spektakl, w którym nie ma gotowych odpowiedzi 1
Maciej Półtorak w spektaklu “Fałsz” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Co wydarzyło się w nocy, podczas powrotu samochodem z rodzinnego przyjęcia? Sis, celebrytka i znana moderatorka telewizyjna, wraz z siostrą, Kat, uznaną aktorką dramatyczną (choć obecnie trochę zapomnianą), siedzą w policyjnej celi, oskarżone o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Między Kat a Sis dokonuje się bolesna wiwisekcja uczuć. Padają wzajemne oskarżenia, na światło dzienne wychodzą traumy dzieciństwa, wzajemna zazdrość i brak zrozumienia. Gdy nagle w celi pojawia się Gé – świadek wypadku, wydarzenia feralnej nocy zdają się wyjaśniać.

Kat gra Iwona Chołuj, Sis – Teresa Dzielska, a tajemniczym Gé jest Maciej Półtorak. Muzykę do spektaklu skomponował Adam Żuchowski, za scenografię odpowiadają zaś Stanisław Kulczyk i André Hübner-Ochodlo, który jest również autorem kostiumów.

„Fałsz” stawia wiele pytań widzowi. Nie ma na nie gotowych odpowiedzi. Każdy musi sam je odnaleźć.

ZS

Czytaj także: Malarstwo Roberta Krężlaka od 28 maja wypełniać będzie OPK “Gaude Mater”

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here