fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowski teatr zaprasza na niedzielę z twórczością Irit Amiel

Częstochowski teatr zaprasza na niedzielę z twórczością Irit Amiel

W niedzielę, 10 kwietnia Teatr im. A. Mickiewicza organizuje spotkanie autorskie promujące książkę “Ostatnie fastrygi. Irit Amiel w rozmowie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein”. Wydarzenie połączone będzie z Salonem Poezji poświęconym twórczości poetki.

O książce “Ostatnie fastrygi. Irit Amiel w rozmowie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein” pisaliśmy już na naszym portalu. Teatr im. A. Mickiewicza znalazł się bowiem w gronie patronów medialnych książki. Spotkanie autorskie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein, które promuje wydawnictwo, odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia w gmachu przy ul. Kilińskiego 15.

Częstochowski teatr zaprasza na niedzielę z twórczością Irit Amiel 1
“Ostatnie fastrygi. Irit Amiel w rozmowie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein” (mat. prasowe)

“Ostatnie, bezkompromisowe dzieło Irit Amiel. Rozmowa-rzeka, w której prawie dziewięćdziesięcioletnia pisarka ujawnia wiele nieznanych dotąd faktów biograficznych, krytycznie odnosi się do literatury (swojej i innych piszących), opowiada o bolesnych początkach mieszkania w Izraelu i wiecznej, choć trudnej tęsknocie za Polską. W wędrówkach po rozległych krainach dzieciństwa, młodości i dorosłości niestrudzenie towarzyszy Amiel jej asystentka literacka, Agnieszka Piśkiewicz-Bornstein. Czytelnik po raz pierwszy może przyjrzeć się ich przyjaźni, poznać współpracę, zobaczyć z bliska warsztat pisarki, dowiedzieć się, kim jest tajemnicza, młoda przyjaciółka sędziwej Irit, bez której nie powstałoby “Życie – tytuł tymczasowy” – opisuje wydawnictwo teatr.

Rozmowę z autorką poprowadzą: Ewa Oleś, sekretarz literacka Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie i Ilona Kowalska z Filii nr 9 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we wrześniu 2021 r. W niedzielę będzie można ją nabyć w promocyjnej cenie – 44 zł.

Spotkaniu towarzyszyć będzie Salon Poezji z udziałem aktorek: Małgorzaty Marciniak i Agnieszki Uchrońskiej- Kowalskiej oraz muzyków: Michała Rorata (piano), Łukasza Kluczniaka (saksofon) i Krzysztofa Niedźwieckiego (gitara, śpiew).

-Chcemy, za sprawą poezji Irit Amiel oddać głos dzieciom, dzieciom wojny, o których pisała w tomie „Spóźniona/Delayed” – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się o godz. 16 na scenie kameralnej. Bilety kosztują 15 zł. Można je kupić w kasie teatru oraz za pośrednictwem strony www.teatr-mickiewicza.pl.

ZS

Czytaj także: “Ostatnie fastrygi”, czyli rozmowa z Irit Amiel. Pierwszy nakład wyprzedano w miesiąc. Pora na dodruk!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -