fbpx

Teatr w Częstochowie szykuje spektakl „Pannonica”. Główną rolę gra Agnieszka Łopacka

W Teatrze im. Mickiewicza trwają próby do spektaklu „Pannonica”. Tytułową rolę gra Agnieszka Łopacka.

Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie przygotowuje trzeci w tym roku premierowy tytuł. Po „Cudownej terapii” i „Dziewiątym dniu księżycowym” przyszła pora na „Pannonicę”. Będzie to polska prapremiera. Przedstawienie powstaje na podstawie książki „Baronowa jazzu” Hannah Rothschild w przekładzie Dobromiły Jankowskiej. Reżyserii podjął się Paweł Szumiec, który odpowiada również za tekst i opracowanie muzyczne.

Teatr w Częstochowie szykuje spektakl "Pannonica". Główną rolę gra Agnieszka Łopacka 2
Próba do spektaklu „Pannica” (mat. Teatr im. Mickiewicza)

Bohaterką teatralnej opowieści jest Kathleen Annie Pannonica de Koenigswarter, zmarła w 1988 r. mecenas muzyki jazzowej. Baronowa jazzu objęła swoim patronatem takich artystów jak choćby Thelonious Monk i Charlie Parker.

Pannonicę zagra Agnieszka Łopacka. Obsadę tworzą również Waldemar Cudzik (Mężczyzna) oraz Maciej Półtorak (Thelenius Monk). Na scenie wystąpi też pianista jazzowy Michał Rorat.

Autorem scenografii jest Marek Braun, a kostiumów – Jolanta Łagowska-Braun. Za kompozycje oryginalne i kierownictwo muzyczne odpowiedzialny jest Aleksander Brzeziński, a za multimedia – Wojtek Kapela. Asystentem reżysera został wspomniany już Maciej Półtorak.

Prapremierę zaplanowano na 17 kwietnia. Czy odbędzie się ona w terminie? Tego jeszcze nie wiadomo. w najbliższych dniach rząd ma ogłosić czy przewidziane do 9 kwietnia obostrzenia (a wśród nich i zamknięcie teatrów) zostaną przedłużone.

Więcej informacji o spektaklu „Pannonica” na www.teatr-mickiewicza.pl.

Redakcja