Śmiertelne potrącenie pieszego w Gminie Lipie

0
881
śmiertelne potrącenie 5

We wsi Kleśniska (gmina Lipie, powiat kłobucki), na drodze krajowej numer 42 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Na skutek odniesionych ran 38-latek zmarł.

śmiertelne potrącenie 4
Fot. KPP w Kłobucku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku około 20:20 na drodze krajowej numer 42 w Kleśniskach (gmina Lipie) poza obszarem zabudowanym w obszarze leśnym. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, jadący w kierunku Jaworzna 27-letni kierowca BMW (mieszkaniec powiatu pajęczańskiego), na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który szedł środkiem jezdni także w tym samym kierunku.

38-latek nie posiadał odblasków, a dodatkowo silne opady deszczu i śniegu ograniczały widoczność na drodze. Niestety z powodu odniesionych obrażeń mieszkaniec powiatu kłobuckiego zmarł, natomiast ranny kierowca BMW trafił do szpitala. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają kłobuccy kryminalni, którzy skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Kłobucka policja prosi wszystkich świadków tego wypadku o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr alarmowymi 997, 112.