fbpx
Strona głównaPolecaneTbilisi - pierwsza prawdziwa gruzińska restauracja w regionie!

Tbilisi – pierwsza prawdziwa gruzińska restauracja w regionie!

Kuchnia gruzińska w ostatnim czasie jest bardzo popularna w Polsce. To za sprawą jej smaków. Świeże mięso w różnych postaciach, pyszne sery, świeże wypieki, niezwykle intensywne przyprawy i nie-samowite gruzińskie wino. To zdecydowanie kilka bardzo mocnych argumentów dla Polaka, aby mógł zakochać się gruzińskiej kuchni.

Co ogromnie cieszy, to że wszystko mamy dostępne praktycznie pod nosem. A to za sprawą otwartej w ostatnim czasie w Kłomnicach gruzińskiej restauracji Tbilisi. To miejsce stworzone przez właścicieli znanej już nam w Alei NMP piekarni Tbilisi (gdzie zjemy głównie wypieki i chinkali). Restauracja to od A do Z przekrój prawdziwych gruzińskich smaków w najlepszej postaci. Od wypieków, poprzez przystawki (np. bakłażan z orzechami), sałatki, zupy, szaszłyki (z indyka lub z baraniny, chinkali w kilku odsłonach, dania główne (tj. czaszuszuli, czachochbili, serwowane w glinianych garnuszkach) oraz wino, piwo i wódki.

W pewnością szeroka karta oraz wyłącznie gruzińska ekipa w kuchni powodują, że poczujemy się tam jak w Gruzji. Restaurację Tbilisi w Kłomnicach trzeba koniecznie odwiedzić. To miejsce niepowtarzalne, a podobnych w samej Polsce jest bardzo mało. Przypomnijmy, że działająca od ponad roku w Alei NMP 12 d piekarnia Tbilisi, to również niezwykle klimatyczny lokal. Właściciele widząc rosnące zapotrzebowanie i spore zainteresowanie kuchnią gruzińską, zdecydowali się zrobić duży krok otwierając restaurację i tym samym wzbogacić kulinarny szlak w Częstochowie i najbliższej okolicy.

Ktoś zada pytanie dlaczego Kłomnice? Już spieszymy z odpowiedzią. Gruzini znani są ze swej gościnności, miłości do biesiado-wania i spędzania wspólnie czasu w jak największym towarzystwie popijając wino prosto z winnic z nad Morza Czarnego. Restauracja w Kłomnicach jest niezwykle przestrzennym miejscem, mogącym pomieścić jednocześnie blisko 150 gości. Sporo przestrzeni wokół lokalu w okresie letnim umożliwi grillowanie w gruzińskim stylu na świeżym powietrzu przy okazji udostępni trochę przestrzeni dla naszych pociech. Restauracja wydaje się idealnym miejscem do tego, aby spędzić weekendowy czas w nieco innym otoczeniu. Obecność restauracji Tbilisi w gronie uczestników Festiwalu Smaku to niezwykle łakomy kąsek dla wszystkich łasuchów. Patrząc na ogromne zainteresowanie i fakt, że ostatnie trzy weekendy lokal był pełny i ciężko było zarezerwować stolik, odwiedzenie go w czasie festiwalu, w środku tygodnia, wydaje się rozwiązaniem wręcz idealnym. Restauracji Tbilisi Smak Gruzji, Kłomnice ul. Częstochowska 17, tel. 789 307 800

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here