fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeTańszy węgiel dla mieszkańców Częstochowy. Węgiel po preferencyjnych cenach będą sprzedawać firmy...

Tańszy węgiel dla mieszkańców Częstochowy. Węgiel po preferencyjnych cenach będą sprzedawać firmy zajmujące się jego obrotem

Szybszy sposób dystrybucji węgla i niższe ceny możliwy dzięki firmom zajmującym się obrotem tego surowca. Od 8 listopada, w Częstochowskim Centrum Świadczeń można pobrać zaświadczenie na zakup tańszego surowca.

Podczas spotkania przedstawicieli firm branży węglowej z władzami miasta (obecny był m.in zastępca prezydenta miasta Piotr Grzybowski), zadeklarowano zapewnienie tańszego surowca dla częstochowian.
Dzięki temu system sprzedaży przebiegać będzie sprawniej, bez dodatkowych działań organizacyjnych i kosztów.

Prezydent RP podpisał ustawę o preferencyjnym zakupie węgla dla gospodarstw domowych 2 listopada. Oczywiście są pewne warunki, które muszą zostać spełnione, ponieważ sprzedażą węgla będą zajmować się konkretne przedsiębiorstwa.
Preferencyjny zakup paliwa będzie możliwy tylko w 6 podmiotach. Są nimi: Polska Grupa Górnicza S.A. (PGG) z siedzibą w Katowicach, PGE Paliwa sp. z o.o. w Krakowie, Węglokoks S.A. w Katowicach, Węglokoks Kraj S.A. w Piekarach Śląskich, Tauron Wydobycie S.A. w Jaworznie, a także Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. z siedzibą w Bogdance.

Składy węgla działające w Częstochowie będą zawierać stosowne umowy z jednym z podmiotów dystrybucyjnych. W przypadku naszego miasta, węgiel będzie pochodził prawdopodobnie z Polskiej Grupy Górniczej.
 
Wnioski na zakup węgla, który jest regulowany ustawą można pobierać w Częstochowskim Centrum Świadczeń.

Osoby starające się preferencyjny zakup surowca muszą oświaczyć, że w sezonie grzewczym 2022/23 nie nabyli jeszcze paliwa stałego po cenie niższeh niż 2000 zł brutto za tonę.

Dane firm, które oferować będą węgiel w preferencyjnej cenie zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Częstochowy.
Cena tony węgla to maksymalne 2,2 tys brutto za tonę. Osoby uprawnione do zakupu będą mogły do końca roku kupić w 1,5 tony węgla, a od 1 stycznia 2023 r. – kolejne 1,5 tony.
Więcej informacji na temat procedury zakupu tańszego węgla znajdziemy na stronie Częstochowskiego Centrum Świadczeń (https://ccs.czestochowa.pl), oraz pod numerem telefonu: 34 341 17 61.

Wnioski można składać elektronicznie poprzez platformę ePUAP
(https://epuap.gov.pl) lub osobiście w CCŚ.

Centrum jest czynne w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach – 7.30 – 15.30, we wtorki od 7.30 do 16.00, w piątki  w godzinach 7.30-15.00.  Maksymalny czas na rozpatrzenie wniosku to 14 dni, a informacja o przygotowanym zaświadczeniu będzie wysłana smsem.
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie