fbpx
Strona głównaPracaSzukasz pracy? W tych branżach brakuje pracowników!

Szukasz pracy? W tych branżach brakuje pracowników!

Czasy największego bezrobocia na szczęście już dawno za nami – miejmy nadzieję, że bezpowrotnie. Szacowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej stopa bezrobocia rejestrowanego w grudniu 2021 r. wyniosła zaledwie 5,4 proc., podczas gdy zgodnie z raportem BAEL aktywność zawodowa Polaków osiągnęła historyczny rekord. W wielu branżach możemy zaobserwować wręcz niedobór pracowników.

Analizując oferty pracy w powiecie częstochowskim zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy, można odnieść wrażenie, że pracowników brakuje niemal w każdej branży. Obecnie w centralnej bazie ofert pracy znajduje się ponad 80 propozycji prac, zawierających około 240 etatów. Mowa tutaj tylko o ogłoszeniach oferujących zatrudnienie w oparciu umowy o pracę na pełen etat. W jakich branżach potrzeba najwięcej nowych rąk do pracy? Aktualne ogłoszenia o pracę w Częstochowie można znaleźć również poza Urzędem Pracy

Szukasz pracy? W tych branżach brakuje pracowników! 1
Wykwalifikowany pracownik budowlany znajdzie pracę bez problemu

Technik lub wykwalifikowany robotnik potrzebny od zaraz!

W związku ze spadkiem popularności szkolnictwa zawodowego, z każdym rokiem na rynku pracy coraz bardziej brakuje wykwalifikowanych pracowników. Chodzi tutaj m.in. o elektryków, tokarzy, spawaczy, a także ślusarzy, blacharzy czy monterów urządzeń stalowych i sanitarnych. Pracodawcy poszukują specjalistów “po fachu” do rozwoju przemysłu zarówno w regionie, jak i w związku z zagranicznymi delegacjami. Jedna z firm oferuje zarobki rzędu 3 tysięcy Euro miesięcznie za prace spawalnicze przy produkcji konstrukcji stalowych na terenie Niemiec.

Szukasz pracy? W tych branżach brakuje pracowników! 2
Pracownik biurowy z językiem obcym ? znalezienie pracy nie powinno być problemem

Praca w biurze? Oczywiście!

Także osoby, które posiadają doświadczenie w pracy biurowej, nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy. Poszukiwani są zarówno księgowi, jak i szeregowi pracownicy biurowi. Największym zainteresowaniem cieszą się technicy prac biurowych, którzy mogą pochwalić się znajomością języka rosyjskiego i ukraińskiego. Polskie firmy coraz chętniej rozwijają swoją działalność na wschodzie Europy. W związku z tym od kadry biurowej coraz częściej wymaga się znajomości tychże języków.

Również lokalne instytucje zgłaszają zapotrzebowanie na nowych pracowników. W ostatnich tygodniach księgowej i pomocy biurowej szukał m.in. Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie, a Urząd Gminy w Mykanowie wystawił ofertę pracy na stanowisku urzędniczym ds. inwestycji. To doskonały wybór dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia w sektorze samorządowym.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Nowy rok to doskonały moment na znalezienie pracy. W wielu przedsiębiorstwach wraz ze styczniem pojawiły się dodatkowe budżety na zatrudnianie nowych pracowników. Rozwój nowoczesnych technologii, spadek bezrobocia, a także stale rosnąca liczba nowych miejsc pracy sprawia, że znalezienie zatrudnienia jeszcze nigdy nie było prostsze.

Powiatowy Urząd Pracy na bieżąco stara się reagować na zmiany zachodzące na rynku poprzez realizację programów stażowych i szkoleń. To doskonała okazja do osób, które wcześniej nie miały okazji uzyskać odpowiednich kwalifikacji. Miejmy nadzieję, że w kolejnych miesiącach stopa bezrobocia będzie w dalszym ciągu sukcesywniespadać.

Szukasz pracy? W tych branżach brakuje pracowników! 3
Elektryk pilnie poszukiwany, tak wygląda w tej chwili rynek pracy dla tego zawodu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -