fbpx

Pobiegli, by pomóc! Charytatywne sztafety w Częstochowie

To były niesamowite sztafety. Częstochowscy pasjonaci biegania z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję BiegamBoLubię odbywającą się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.

W ubiegły poniedziałek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie miała miejsce niezwykła rywalizacja. W ramach akcji BiegamBoLubię pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” wystartowały charytatywne sztafety. W szlachetną akcję pomagania aktywnie włączyli się częstochowscy biegacze-amatorzy. Wszystkim przyświecał przede wszystkim charytatywny cel, nie zabrakło jednak zaciętej sportowej rywalizacji.

Pięcioosobowe drużyny biegowe rywalizowały, aby uzbierać jak najwięcej funduszy na wsparcie młodych sportowców. Liczyła się zarówno liczba uczestników, jak i dystans, który przebiegli w ciągu godziny. W biegu mógł wystartować każdy, niezależnie od formy – dzieci, młodzież oraz dorośli, a wszystkim uczestnikom biegów przyświecał jeden cel – dobroczynność.

W częstochowskiej akcji „Pomagamy z każdym krokiem” udział wzięło 11 sztafet. Zawodnicy przebiegli w sumie 411 okrążeń, a najlepsza z drużyn „wybiegała” 44 okrążenia. Dystans, jaki biegacze pokonali w ten jesienny poniedziałek, zostanie przeliczony na złotówki, które Fundacja PKO Bank Polski przekaże na cel charytatywny – wsparcie młodych sportowców.

red., mat. BiegamBoLubię Częstochowa

Czytaj także: Udany występ młodych lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa na mistrzostwach Śląska U14

wyniki wyborów
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/