Szpital Powiatowy w Lublińcu przygotowany na covidowych pacjentów

0
439
szpital powiatowy lubliniec

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu przygotowano łóżka dla pacjentów chorych na SARS-CoV-2. Szpital wymienił też zbiornik z tlenem medycznym na większy.

Szpital Powiatowy w Lublińcu przygotowany na covidowych pacjentów 1
Fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce i wzrost zachorować na SARS-CoV-2, decyzją Wojewody Śląskiego w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu od 26 marca 2021 roku dla pacjentów covidowych wymagających specjalistycznej pomocy są przygotowane 22 łóżka, w tym 2 łóżka respiratorowe z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

W ramach 22 łóżek Szpital przyjmuje także zakażone koronawirusem dzieci na Oddziale Pediatrycznym, na którym zostaną utworzone trzy strefy:

  • Strefa dla dzieci niezakażonych SARS-CoV-2;
  • Strefa dla dzieci zakażonych;
  • Strefa buforowa – będą tu przebywały dzieci zdiagnozowane pod kątem zakażenia  korona wirusem.

Bardzo ważną informacją jest to, że między utworzonymi strefami nie dochodzi do żadnego kontaktu, zarówno dzieci, jak i rodziców oraz personelu, co uniemożliwia przenoszenie wirusa na inne sale chorych. Rodzice przez cały czas hospitalizacji dziecka mogą przebywać razem z nim.

Ponadto ze względu na uruchomiony oddział covidowy, zbiornik na tlen medyczny znajdujący się przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu został wymieniony na większy. Obecnie nowy zbiornik mieści w sobie dwa tysiące litrów schłodzonego skroplonego tlenu, który zasili oddział covidowy, OIOM i Izbę Przyjęć. Przy pełnym obłożeniu oddziałów i pracy wszystkich respiratorów tej pojemności zbiornik wystarczy na ok. 4 doby.

tlen ciekły
Fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w całym kraju trzeba ciągle pamiętać o tym, aby przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa – nosić maseczki, zachować odpowiedni dystans oraz stosować dezynfekcję rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here