Szpital Powiatowy w Lublińcu mimo pandemii funkcjonuje normalnie

0
309

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu informuje, że mimo pandemii wszystkie oddziały w placówce działają normalnie.

„Dbamy o to, żeby nie dopuścić do tzw. “długu medycznego”, przyjmujemy więc zarówno chorych na COVID, jak i pacjentów z innymi chorobami, którzy potrzebują pomocy medycznej i muszą być hospitalizowani” – mówi dyrektor szpitala Włodzimierz Charchuła.

Osoby potrzebujące hospitalizacji często wolą leczyć się w domu na własną rękę. Jest to podyktowane lękiem przed zarażeniem się wirusem COVID. Podjęte środki ochronne zawarte w ustawie o zapobieganiu chorób oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych zapewniają bezpieczeństwo w szpitalu, jak podkreśla dyrektor placówki.

Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas sprawą priorytetową. Nie ma żadnego kontaktu pomiędzy pacjentami zakażonymi wirusem SARS-Cov-2 a pozostałymi pacjentami. Również personel przydzielony jest do pacjentów covidowych i niecovidowych. Jesteśmy otwarci dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z porad lekarza rodzinnego, w szczególności pediatry” – dodaje Włodzimierz Charchuła.

Szpital Powiatowy w Lublińcu mimo pandemii funkcjonuje normalnie 1
Fot: Szpital Powiatowy w Lublińcu

Dodatkowo zapewnia, że jeśli pojawi się potrzeba, lekarz szpitalny udzieli porady lekarskiej w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej lub w Izbie Przyjęć.

Przykładem sprawnego funkcjonowania dwóch stref jest fakt, że do tej pory żaden pacjent przebywający w szpitalu nie zaraził się korona wirusem.

Co do osób zarażonych COVID-em, Dyrektor Szpitala Powiatowego informuje, że dzięki utrzymaniu w mocy przez Ministerstwo Zdrowia pacjenci będą mogli być leczeni lekiem Remdesivirem.

Na chwilę obecną w placówce przebywa 14 pacjentów covidowych, z czego 2 osoby podłączone są do respiratora. W związku ze wzrostem zapotrzebowania na tlen przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu zamontowany został dodatkowy zbiornik na tlen medyczny.

Szpital Powiatowy w Lublińcu mimo pandemii funkcjonuje normalnie 2
Fot: Szpital Powiatowy w Lublińcu

W zbiorniku mieści się tysiąc litrów schłodzonego skroplonego tlenu, który poprzez instalację tlenową zasila oddział covidowy, OIOM i Izbę Przyjęć.

Przy założeniu, że będą pracować wszystkie respiratory oraz będzie pełne obłożenie oddziałów, cały zbiornik starczy na około 2 doby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here