fbpx
Strona główna Polecane Rower miejski w Częstochowie podsumowany

Rower miejski w Częstochowie podsumowany

Rower miejski w Częstochowie podsumowany. Mimo pandemii, z wypożyczania jednośladów skorzystało wielu częstochowian.

Jak podliczyła firma Nextbike Polska, obsługująca system rowerów miejskich, mieszkańcy Częstochowy spędzili na wypożyczonych rowerach w sumie ponad 24 tysiące godzin. System odnotował w tym sezonie niemal 90 tysięcy wypożyczeń.


Jak podliczono, użytkownicy miejskich rowerów w Częstochowie najchętniej wypożyczali jednoślady na stacjach: plac Biegańskiego, Dekabrystów/Armii Krajowej, plac Daszyńskiego, Promenada/Kiedrzyńska i III Aleja NMP. To w tych miejscach odnotowano niemal połowę wszystkich wypożyczyć w sezonie. Wciąż największym zainteresowaniem przejażdżkami rowerowymi cieszyły się weekendy i godziny wieczorne od 17 do 20.


Łącznie na przestrzeni ostatnich lat częstochowskie jednoślady zostały wynajęte ponad 412 tysięcy razy.
Jak podał Urząd Miasta Częstochowy, pomimo ograniczeń związanych m.in. z czasowym zakazem wynajmu miejskich jednośladów w całym kraju, w tym roku – po zniesieniu zakazów – mieszkańcy skorzystali z zielonych rowerów ponad 88 tysięcy razy. Łączny czas wynajmu to ponad 24 265 godzin, co daje 1011 dni. Rekordzista tego sezonu korzystał z usługi 819 razy, czyli podróżował jednośladem prawie 4 razy dziennie.

Częstochowianki i częstochowianie po raz kolejny udowodnili, że taki sposób poruszania się po mieście jest u nas popularny i jak najbardziej potrzebny – stwierdził Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Stawiamy na ekologię, a więc również na rower. Dlatego system miejskich jednośladów ma szansę się rozwijać, również dzięki zwiększaniu długości dróg rowerowych w mieście.


System samoobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich działa w Częstochowie od grudnia 2017 roku. Ten sposób podróżowania po mieście najwyraźniej przypadł do gustu częstochowianom, co widać nie tylko po ilości wypożyczeń, ale także po tym, iż na rozwój sieci stacji zdecydowali się przekazywać pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W tym sezonie z tej puli miejskich pieniędzy powstały trzy nowe stacje: dwie na Rakowie – przy Placu Orląt Lwowskich i stadionie Rakowa oraz jedna na Grabówce. Dzięki temu cały system liczy już sobie 215 rowerów dostępnych przy 23 stacjach.
(fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here