fbpx
Strona głównaSportSzpadzista WLKS Kmicic Częstochowa Łukasz Parafiniuk jedzie na szermiercze Mistrzostwa Świata do...

Szpadzista WLKS Kmicic Częstochowa Łukasz Parafiniuk jedzie na szermiercze Mistrzostwa Świata do Egiptu

Polski Związek Szermierczy poinformował, że szpadzista WLKS Kmicic Częstochowa Łukasz Parafiniuk zakwalifikował się na szermiercze Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów, które odbędą się w Egipcie.

– Potwierdzam tą informację – mówi trener WLKS-u Kmicic Andrzej Zaguła. – Zapoznaliśmy się z komunikatem Polskiego Związku Szermierczego. Wychowany od początku do końca w sali szermierczej zlokalizowanej w Hali Sportowej Częstochowa nastolatek osiągnął tym samy życiowy sukces. Nasz niewielki i skromny jak na częstochowskie warunki klub pisze nową historię nawiązującą do tradycji Żaka Częstochowa, czy Budexu Częstochowa.

Do Kairu Polskę pojadą też reprezentować dwaj inni szszpadziści – Antoni Socha z PKSzerm Warszawa i Stanisław Dziura z PTC Sokół 1893 Mielec.

Szpadzista WLKS Kmicic Częstochowa Łukasz Parafiniuk jedzie na szermiercze Mistrzostwa Świata do Egiptu 1

To nie jedyny sukces częstochowskiego klubu w ostatnich dniach. – W Mistrzostwach Polski juniorów do lat 20 w szermierce rozgrywanych we Wrocławiu młoda, bo złożona z samych 16-latków drużyna WLKS-u Kmicica wywalczyła 5. miejsce – dodaje trener Andrzej Zaguła. – Częstochowianie byli jedną z rewelacji zawodów. Marcin Żelazny, Mikołaj Puchała i Łukasz Parafiniuk przegrali tylko z faworytami mistrzostw, Polskim Klubem Szermierczym Warszawa.

Szpadzista WLKS Kmicic Częstochowa Łukasz Parafiniuk jedzie na szermiercze Mistrzostwa Świata do Egiptu 2

Foto: Materiały prasowe klubu WLKS Kmicic

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here