fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie rusza bezpłatna sterylizacja i kastracja psów oraz kotów

W Częstochowie rusza bezpłatna sterylizacja i kastracja psów oraz kotów

Od połowy marca częstochowianie mogą zgłaszać swoje czworonogi do tegorocznego programu bezpłatnej sterylizacji i kastracji. Zabiegi przeprowadzają wskazane przez miasto lecznice weterynaryjne. 

Bezpłatna sterylizacja i kastracja psów oraz kotów to jedno ze zwycięskich zadań budżetu obywatelskiego.

Program skierowany jest wyłącznie do mieszkańców Częstochowy. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić zgłoszenie – w przypadku psów wymagana jest ponadto kserokopia zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia opiekun czworonoga otrzyma skierowanie do ustalonej dla danej dzielnicy lecznicy weterynaryjnej. To tam umawiany jest zabieg. Dodajmy, że o możliwości przeprowadzenia sterylizacji bądź kastracji każdorazowo decyduje lekarz weterynarii.

Zasady programu można znaleźć na stronie www.czestochowa.pl w zakładce “Miasto – Środowisko” pod hasłem „Program sterylizacji i kastracji psów i kotów posiadających właścicieli w roku 2021”.

Szczegółowych informacji na temat programu udziela także Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy pod numerami tel. 34 370 72 34 lub 34 370 74 16.

Redakcja (mat. UM Częstochowy)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here