fbpx
Strona głównaSportSzpadziści Kmicica Częstochowa Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20

Szpadziści Kmicica Częstochowa Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20

Duże brawa należą się szpadzistom WLKS Kmicic Częstochowa. Podczas rozgrywanych w Mielcu mistrzostw Polski zostali Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20!

Mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 odbywają się w Mielcu. Częstochowianie prezentują się na nich wyśmienicie. Juniorzy WLKS Kmicic zdobyli medale indywidualnie i w drużynie.

Łukasz Parafiniuk zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Brązowy medal wywalczył Szymon Wojciechowski, który zakończył mistrzostwa na 3. stopniu podium. Warto podkreślić, że na 10. pozycji uplasował się Marcin Żelazny.

Fenomenalnie częstochowianie wypadli w konkurencji drużynowej. WLKS Kmicic Częstochowa w składzie: Szymon Wojciechowski, Marcin Żelazny, Łukasz Parafiniuk i Mikołaj Puchała okazali się najlepsi w Polsce, zdobyli złote medale i Drużynowe Mistrzostwo Polski juniorów do 20 lat.

– To dla nas jak piękny sen – mówi trener WLKS Kmicic Andrzej Zaguła. – Patrzymy wstecz i wiemy jak długą drogę musieliśmy przebyć, żeby usytuować częstochowska szermierkę na właściwym dla niej miejscu. Teraz musimy zebrać myśli, bo jesteśmy wręcz oszołomieni tym wszystkim. Mieliśmy marzenie, które w końcu się ziściło. Palący problem na teraz to znalezienie wsparcia finansowego dla sekcji, bo Szymon Wojciechowski wyrusza na podbój Europy. A w kasie grosza brak.

AK, fot: fb Kmicic Częstochowa

Szpadziści Kmicica Częstochowa Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20 1
Szpadziści Kmicica Częstochowa Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV