Szpadziści Kmicica Częstochowa Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20

Duże brawa należą się szpadzistom WLKS Kmicic Częstochowa. Podczas rozgrywanych w Mielcu mistrzostw Polski zostali Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20!

Mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 odbywają się w Mielcu. Częstochowianie prezentują się na nich wyśmienicie. Juniorzy WLKS Kmicic zdobyli medale indywidualnie i w drużynie.

Łukasz Parafiniuk zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Brązowy medal wywalczył Szymon Wojciechowski, który zakończył mistrzostwa na 3. stopniu podium. Warto podkreślić, że na 10. pozycji uplasował się Marcin Żelazny.

Fenomenalnie częstochowianie wypadli w konkurencji drużynowej. WLKS Kmicic Częstochowa w składzie: Szymon Wojciechowski, Marcin Żelazny, Łukasz Parafiniuk i Mikołaj Puchała okazali się najlepsi w Polsce, zdobyli złote medale i Drużynowe Mistrzostwo Polski juniorów do 20 lat.

– To dla nas jak piękny sen – mówi trener WLKS Kmicic Andrzej Zaguła. – Patrzymy wstecz i wiemy jak długą drogę musieliśmy przebyć, żeby usytuować częstochowska szermierkę na właściwym dla niej miejscu. Teraz musimy zebrać myśli, bo jesteśmy wręcz oszołomieni tym wszystkim. Mieliśmy marzenie, które w końcu się ziściło. Palący problem na teraz to znalezienie wsparcia finansowego dla sekcji, bo Szymon Wojciechowski wyrusza na podbój Europy. A w kasie grosza brak.

AK, fot: fb Kmicic Częstochowa

Szpadziści Kmicica Częstochowa Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów do lat 20 2