Kolejna wysoka porażka koszykarzy AZS Częstochowa

Koszykarze AZS Częstochowa doznali kolejnej wysokiej porażki w 2 lidze. Tym razem przegrali u siebie z MKS II Dąbrowa Górnicza 58:113.

W 19. kolejce 2 ligi koszykarze AZS Częstochowa podejmowali MKS II Dąbrowa Górnicza. Już po pierwszych 10 minutach gry widać było, że o korzystny wynik będzie bardzo trudno. Goście zaczęli bardzo odważnie i rzucili częstochowianom 29 punktów.

Najsłabsza a wykonaniu koszykarzy AZS-u Częstochowa była druga kwarta, którą przegrali aż 7:35… AZS przegrywał przed przerwą 22:64 czyli różnicą 42 punktów!

W trzeciej i czwartej części meczu ponownie lepsi byli rywale, ale ich przewaga nie była już tak duża, jak w pierwszych dwóch kwartach… Ostatecznie MKS II wygrał różnicą 55 punktów i wywiózł z Częstochowy pewne 2 punkty.

Kolejny mecz koszykarze AZS Częstochowa rozegrają 7 lutego o godz. 19:30, gdy podejmować będą Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

AZS Częstochowa po 19 kolejkach ma 21 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli 3 grupy 2 ligi.

AZS Częstochowa – MKS II Dąbrowa Górnicza 58:113 (15:29, 7:35, 18:27, 18:22)

AZS: D. Józefowski 17, D. Szulc 14, M. Kwasek 8, F. Sośniak 5, P. Łaszewski 4, W. Nogalski 4, K. Ligęza 3, F. Karczemny 2, T. Serwiak 1, H. Hajduś 0.