Szkoła Marcina Gortata wywiozła z Częstochowy zwycięstwo

Koszykarze AZS Częstochowa nie sprostali Cracovii Yabimo MG 13 i przegrali 74:84.

Pierwsze dwie kwarty były wyrównane i trudno było wskazać zwycięzcę meczu. W pierwszej części spotkania nieznacznie lepsi byli goście, ale w drugiej kwarcie AZS wygrał 24:20 i na przerwę schodził prowadząc 40:38!

Po raz kolejny jednak częstochowscy koszykarze słabo grają po przerwie w trzeciej kwarcie. W sobotę AZS przegrał 12:33 i później nie był w stanie odrobić strat.

Ostatecznie szkoła Marcina Gortata wygrała w Częstochowie 84:74.

Wśród gospodarzy najwięcej punktów rzucił Marcin Majcherek, na którego koncie zapisano 30 „oczek”.

Dla koszykarzy AZS była to 5 porażka w 7 meczach 2 ligi.

AZS Częstochowa – KS Cracovia Yabimo MG 13 Kraków 74:84 (16:18, 24:20, 12:33, 22:13)

AZS: M. Majcherek 30, D. Józefowski 12, K. Banaszczak 8, P. Młynarczyk 6, D. Szulc 6, P. Łaszewski 4, K. Ligęza 4, S. Spychała 2, M. Cieślak 2, K. Hajduś 0.