Święto pań w Miejskim Domu Kultury

0
185

12 marca o godzinie 17 Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na Lubliniecką Galę „Być kobietą”. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Co ja robię tu?”. Uczestnicy zobaczą wystawę Karoliny Jasińskiej, usłyszą wykład Joanny Sadzik, a koncert dla nich zagra Kuba Sienkiewicz i Kwartet Jurajski.
Wydarzenie rozpocznie się wernisażem wystawy Karoliny Jasińskiej pt. „Artefakty”. Artystka znalazła wyjątkową przestrzeń dla swojej twórczości. Specjalizuje się w makijażu artystycznym, a jej płótnem, kanwą jest kobieca twarz. Zwyczajna, ludzka twarz dzięki „malarskim” zabiegom staje się prawdziwym artefaktem.
Krótką prelekcję poświęconą emocjom, potrzebom i roli kobiet w świecie wygłosi Joanna Sadzik – prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje jedne z największych projektów pomocowych: SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. Wisienką na torcie tego wydarzenia będzie koncert Kuby Sienkiewicza i Kwartetu Jurajskiego. Widzowie usłyszą największe przeboje Elektrycznych Gitar, w tym oczywiście „Co ja robię tu?”. Oprócz tego na gości czekać będzie tego dnia słodki poczęstunek.
W czasie VI Lublinieckiej Gali „Być Kobietą” zostanie również wręczona nagroda „Kapelusz Edyty”. W zeszłym roku nagroda ta powędrowała do Agnieszki Raj-Kubat, związanej z Miejskim Domem Kultury instruktorki Młodzieżowej i Dziecięcej Sekcji Teatralnej oraz Teatru po Pracy.
Nagrodą “Kapelusz Edyty” nagradzane są co roku wyjątkowe lublinczanki – kobiety działające z pasją w różnych dziedzinach życia, które mogą być przykładem dla innych.
Na propozycje kandydatek do tej nagrody Urząd Miejski w Lublińcu czeka do 9 marca. Zgłoszenia należy kierować na adres: [email protected] We wniosku należy podać oprócz imienia i nazwiska kandydatki kilka zdań uzasadnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here