fbpx
Strona głównaWiadomościLubliniecWielkie święto Lublińca. Miasto zaprasza na imprezy z okazji swojego 750-lecia

Wielkie święto Lublińca. Miasto zaprasza na imprezy z okazji swojego 750-lecia

Miasto Lubliniec zaprasza do świętowania swojego 750-lecia. Weekend od 3 do 5 czerwca zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.

Na Stadionie Miejskim, na mieszkańców Lublińca czekają koncerty, zawody sportowe, pokazy kulinarne, w sumie kilkadziesiąt różnych atrakcji, ale po kolei.

Piątek 3 czerwca rozpocznie się od Jubileuszowej Bitwy o Klucze do Bram Miasta. Tego dnia odbędą się także uroczyste obchody 45-lecia Klubu Seniora, któremu będą towarzyszyć występy folklorystyczne gości z Łowicza i kulinarne spotkanie z popularnym i lubianym Remigiuszem Rączką.

Nie zabraknie sportowej rywalizacji, bowiem właśnie w piątkowe popołudnie odbędzie się długo wyczekiwany Turniej Oldboyów, pomiędzy drużynami reprezentacji Lublińca, Górnika Zabrze oraz Reprezentacji Polskich Dziennikarzy Sportowych.

Piłkarskie zmagania ostudzą występy artystyczne. Najpierw koncerty w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, potem występy drużyn w ramach Jubileuszowej Bitwy Szkół o Klucz do Bram Miasta.

Wieczorem, o godz. 21:00 koncertowa perełka, ponieważ na scenie zagości zespół Sorry Boys.

Dzień zakończą taneczne pląsy i plenerowa impreza z DJ-em.

Sobotę zdominują imprezy sportowe oraz spotkania w ramach profilaktyki zdrowotnej. Odbędzie się turniej eliminacyjny klubów partnerskich – Akademii Górnika Zabrze oraz Miast Partnerskich Lublińca do International Sporting Cup 2022 oraz spotkanie z Łukaszem Podolskim.

Na stadionie miejskim stanie miasteczko medyczne w ramach kampanii „Twoje Tak Ma Znaczenie”. Znajdziemy w nim m.in. stanowiska medyczne, słuchobus, osteobus, kardiobus, spirobus, krwiobus, z których będzie można skorzystać.

Lubliniec lubi być fit! Takie hasło przyświecać będzie podczas tego dnia, dlatego znajdzie się miejsce na promocję programu w zakresie profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci i seniorów. Choć i tego dnia nie zabraknie części artystycznej, na zakończenie odbędzie się Miejski Turniej Sprawnościowy – Wymiatacze.

W niedzielę 5 czerwca, odbędzie się zapowiadany już przez nas wcześniej, jubileuszowy bieg, w którym weźmie udział 750 biegaczy. Następnie- kolejne turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, animacje sportowe dla najmłodszych.

W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zobaczymy m.in. pokaz przygotowany przez mażonetki, a wieczorem- koncert ikony dziecięcych przebojów – Majki Jeżowskiej.

Szczegółowy program obchodów 750-lecia Miasta Lubliniec, można znaleźć na https://www.facebook.com/MiastoLubliniecOfficial/photos/pcb.5813888698627321/5813887488627442

Sprawdźcie i przekonajcie się, że kolejne dni zapowiadają się równie interesująco.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV