Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku

0
401
fot. UG Poraj

To już po raz szósty odbył się w Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja ta była ważnym szkolnym wydarzeniem. Od samego rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie wykonywali ćwiczenia oraz zadania, w celu przypomnienia tabliczki mnożenia oraz umiejętności korzystania z niej.

W tym dniu ósmoklasiści na apelu organizacyjnym, zostali zaznajomieni z harmonogramem działań, natomiast uczniowie z klasy siódmej przygotowali się do roli egzaminatorów.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jak to już tradycja, odbył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie klasy siódmej podczas sportowej rywalizacji, pod czujnym okiem nauczycieli oraz egzaminatorów rozwiązywali zadania. Wszyscy, Ci co prawidłowo to zrobili w wyznaczonym czasie czterech minut, otrzymali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz odpowiedni emblemat. Eksperci rywalizowali w drugiej rundzie rozwiązując rebusy i krzyżówki tematyczne. Ta część wyłoniła Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia i został nim Mikołaj Mizera. „Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń, stał się on częścią naszej szkolnej tradycji” tak podsumowała ten dzień dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku Mariola Karpowicz. Całość wydarzenia była pod opieką nauczycielki matematyki Ewy Kaczmarczyk.

K KIK