fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaŚwiąteczny klimat w Galerii Jurajskiej. Pora wybrać najpiękniejszą choinkę!

Świąteczny klimat w Galerii Jurajskiej. Pora wybrać najpiękniejszą choinkę!

Pierwszy kurs… Polarnego Expressu i warsztaty tworzenia eko-dekoracji to tylko część świątecznych atrakcji, które przyszykowała dla najmłodszych częstochowska Galeria Jurajska.

Tegoroczny sezon świąteczny to dla Galerii Jurajskiej niezwykle intensywny okres (pisaliśmy o tym TUTAJ). Częstochowskie centrum handlowe już zaprezentowało swoją gwiazdkową iluminację, były także okazje do spotkań ze św. Mikołajem. Także w drugi weekend grudnia zaserwowano całą serię wydarzeń, które przybliżały gwiazdkowy klimat.

Najmłodsi mogli wziąć udział w kreatywnych warsztatach dla dzieci. Pod okiem animatorów uczyli się tworzyć eko-ozdoby choinkowe z patyków, kartonów i szyszek, dekoracje z koralików, a także robić świece z pszczelego wosku.

Świąteczny klimat w Galerii Jurajskiej. Pora wybrać najpiękniejszą choinkę! 1
mat. Galerii Jurajskiej

10 grudnia w swój pierwszy kurs wyruszył także… Polarny Express. To kolorowa, żelazna kolejka, którą znaleźć można na ostatnim piętrze centrum handlowego. Ciuchcia składa się z lokomotywy oraz trzech wagonów pasażerskich i może zabrać jednocześnie do 12 dzieci. Stacja początkowa kolejki znajduje się na poziomie +2 galerii (tuż przy sklepie Reserved). Przejażdżki są bezpłatne. Atrakcja dostępna jest w Jurajskiej aż do piątku, 23 grudnia.

Sporym zainteresowaniem cieszy się też Wielka Galeria Świątecznych Choinek, na którą złożyły się drzewka bożonarodzeniowe udekorowane przez dzieci z przedszkoli z Częstochowy oraz okolic. W sumie w pasażu przy Costa Coffee stanęło ich kilkanaście. Aktualnie trwa głosowanie na najpiękniejszą z nich.

Świąteczny klimat w Galerii Jurajskiej. Pora wybrać najpiękniejszą choinkę! 2
mat. Galerii Jurajskiej

To jednak nie koniec wielkiego odliczania do świąt. Na sobotę, 17 grudnia w Galerii Jurajskiej zaplanowano występy przedszkoli, a także warsztaty kreatywne w Fabryce Elfów. W ramach ostatnich będzie się można nauczyć m.in. ozdobnie pakować prezenty, ciekawie wiązać wstążki, tworzyć wyjątkowe pudełka na prezenty, a także dekorować mini choinki.

Powstanie również Baśniowa Kraina Wesołych Elfów, w której będzie można zobaczyć m.in. pokazy żonglerki i akrobacji, pośpiewać na żywo oraz nauczyć się zawiłych układów tanecznych. Wstęp jest wolny, a atrakcje zaplanowano od godz. 12 do 20.

Świąteczny klimat w Galerii Jurajskiej. Pora wybrać najpiękniejszą choinkę! 3
mat. Galerii Jurajskiej

Z kolei w niedzielę, 18 grudnia centrum zaprasza na pełen magii koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu Chóru Jasnogórskiego oraz orkiestr z okolicznych gmin. Nie zabraknie także zabaw i animacji dla dzieci. Propozycje przewidziano od godz. od 12 do 18.

Zaś od 19 do 23 grudnia będzie można wybrać się w galerii na świąteczny spacer w wirtualnej rzeczywistości. Szczegóły: www.galeriajurajska.pl.

red., mat. Galerii Jurajskiej

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -