fbpx

Galeria Jurajska zaprasza na weekend świątecznych atrakcji

Pierwszy kurs… Polarnego Expressu i warsztaty tworzenia eko-dekoracji to tylko część świątecznych atrakcji, które przyszykowała dla najmłodszych częstochowska Galeria Jurajska.

Tegoroczny sezon świąteczny to dla Galerii Jurajskiej niezwykle intensywny okres. Częstochowskie centrum handlowe już zaprezentowało swoją gwiazdkową iluminację, były także okazje do spotkań ze św. Mikołajem. To jednak dopiero rozgrzewka przed świętami.

Najbliższy weekend z niedzielą handlową wypełni cała seria wydarzeń, które przybliżą gwiazdkowy klimat. Już w sobotę, 10 grudnia w centrum stanie Wielka Galeria Świątecznych Choinek, na którą złożą się drzewka bożonarodzeniowe udekorowane przez dzieci z przedszkoli z Częstochowy oraz okolic. W sumie w pasażu przy Costa Coffee stanie ich aż 12, tworząc gwiazdkową aranżację. Tydzień później odbędzie się natomiast głosowanie na najpiękniejszą choinkę.

Kreatywne warsztaty dla dzieci

Zarówno 10, jak i 11 grudnia, w Jurajskiej będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach dla dzieci. Najmłodsi pod okiem animatorów nauczą się tworzyć eko-ozdoby choinkowe z patyków, kartonów i szyszek, dekoracje z koralików a także robić świece z pszczelego wosku.

Z kolei w specjalnej strefie zabaw będzie można wziąć udział w budowaniu torów kolejowych. Centrum handlowe przygotowało także zabawy z nagrodami. Nie zabraknie także poczęstunku w postaci śniegowych kul, czyli waty cukrowej na patyku. Wszystkie atrakcje zaplanowano od godz. 12 do 20.

Wyrusz w „podróż” Polarnym Expressem

Ciekawostką będzie także to, że 10 grudnia także w swój pierwszy kurs wyruszy… Polarny Express. To kolorowa, żelazna kolejka, którą znaleźć można na ostatnim piętrze centrum handlowego. Ciuchcia składa się z lokomotywy oraz aż trzech wagonów pasażerskich i może zabrać jednocześnie do 12 dzieci. Kurs nią można odbyć w godzinach od 12 do 20. Stacja początkowa kolejki znajduje się na poziomie +2 galerii (tuż przy sklepie Reserved). Przejażdżki są bezpłatne. Atrakcja dostępna będzie w Jurajskiej do piątku, 23 grudnia.

– Świąteczny weekend w Jurajskiej zapowiada się bardzo klimatycznie. Przygotowaliśmy atrakcję dla dzieci w każdym wieku. Coś dla siebie znajdą tu zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci w wieku szkolnym – zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej. – Na warsztatach będzie można rozwinąć swoje zdolności manualne i stworzyć dekoracje np. stół wigilijny czy choinkę, z kolei biorąc udział w zabawach wrócić do domu z prezentem. Ciekawie zapowiada się także Polarny Ekspress, który będzie pokonywał trasę kilkudziesięciu metrów – dodaje.

To nie koniec świątecznych atrakcji!

To jednak nie koniec wielkiego odliczania do świąt. W sobotę, 17 grudnia w Galerii Jurajskiej stanie Fabryka Elfów z programem warsztatów, a także Bajkowa Kraina Wesołych Elfów z atrakcjami dla dzieci. Z kolei dzień później 18 grudnia w centrum będzie można natomiast posłuchać koncertu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

Z kolei od 19 do 23 grudnia będzie można wybrać się w galerii na świąteczny spacer w wirtualnej rzeczywistości. Szczegóły: www.galeriajurajska.pl.

mat. Galerii Jurajskiej