fbpx

Świątecznie na pl. Biegańskiego. Koło widokowe już czeka!

Po zmroku pl. Biegańskiego i ścisłe centrum miasta ma mnóstwo uroku. Za nami oficjalne uruchomienie odświętnych iluminacji. Inauguracji towarzyszyła weekendowa impreza „Świąteczna Częstochowa”.

Centrum miasta w pełnej, świątecznej krasie możemy oglądać od 1 grudnia. Włączenie zimowej iluminacji było zarazem początkiem trwającej przez trzy dni imprezy, w której przygotowaniu partnerował Miastu Częstochowie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Koordynacją zajęła się Częstochowska Organizacja Turystyczna.         

Świątecznie na pl. Biegańskiego. Koło widokowe już czeka! 2
pl. Biegańskiego (fot. Łukasz Kolewiński)

W oficjalnym zapaleniu ozdobnych świateł brali udział prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, członek zarządu województwa Grzegorz Boski, a także dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury Małgorzata Majer i prezes CzOT Paula Wypych.

Impreza pod hasłem „Świąteczna Częstochowa” trwała przez cały weekend. Złożyły się na nią Jarmark Mikołajkowy i koncerty. Doskonałej muzyki nie brakowało, bo w piątek wystąpiły zespoły poBANDzie i Chłopcy z Placu Broni. Z kolei w sobotę koncertował zespół The Heartbeat i jazzowa grupa kierowana przez częstochowskiego pianistę Michała Rorata, a w niedzielę, czyli na finał – Załoga 66 i Kapela Góralska Hora.  

Świątecznie na pl. Biegańskiego. Koło widokowe już czeka! 3
pl. Biegańskiego (fot. Łukasz Kolewiński)

Na „Bieganie” stanął też element widoczny nawet z oddali. To nowość, której wcześniej tam nie było. Chodzi o koło widokowe, na które – za odpłatnością 25 zł – można wejść i popatrzyć na panoramę miasta z perspektywy wagonika. Warunek niezbędny (obok 25 zł w kieszeni) – brak lęku wysokości. Przejażdżka ma być dostępna do 7 stycznia.       

red., mat. UM Częstochowy