Sukcesy radomszczańskich zawodników

Radomszczańscy zapaśnicy i sztangiści mają powód do zadowolenia. Na XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych, po ciężkim boju jedni i drudzy zdobyli medale.

W dniach 26 – 28 sierpnia 2021 roku w Spale odbyły się XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych. Wszyscy przybyli zawodnicy rywalizowali ze sobą w czterech dyscyplinach sportowych, a wśród nich były zapasy i podnoszenie ciężarów.

W dyscyplinie zapaśniczej zgłosiło się aż 444 sportowców, którzy 27 sierpnia walczyli w krajowych mistrzostwach LZS w trzech stylach:

• zapasy kobiet;
  • zapasy w stylu wolnym;
  • zapasy w stylu klasycznym),

oraz w dwóch kategoriach wiekowych:

• kadet;
  • junior.

W stylu klasycznym w jednej i drugiej kategorii wiekowej zapaśnicy z Radomska zdobyli medale. Mistrza Zrzeszenia LZS zdobył Filip Loch w kategorii 80kg (po 4 zwycięskich pojedynkach), a kolejny medal za 3 miejsce zdobył Dawid Stefaniak w kategorii 63kg.

Trenerem chłopaków jest Sebastian Nowak.

Na tych samych Igrzyskach w dniach 26 – 28 sierpnia 2021 roku walczyli również zawodnicy UMLKS Radomsko z Sekcji Podnoszenia Ciężarów, którzy także mogą się pochwalić zdobytymi medalami.