fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportDwie siatkarki, siatkarz i sędziowie z Częstochowy promowali nasze miasto na mistrzostwach...

Dwie siatkarki, siatkarz i sędziowie z Częstochowy promowali nasze miasto na mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej

W Mysłowicach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej. Jak zwykle częstochowianki i częstochowianie promowali nasze miasto podczas mistrzostw Polski.

W turnieju kobiet wystąpiły pochodzące z Częstochowy siatkarki: Kinga Legieta i Patrycja Jundziłł. Legieta w parze zagrała z Nicole Jochym, a Jundziłł z Melanią Marcinkowską. Patrycja Jundziłł wraz ze swoją partnerką otarły się o strefę medalową, przegrały mecz o awans do półfinału i mistrzostwa Polski zakończyły na wysokim 5. miejscu w Polsce!

Kinga Legieta z Nicole Jochym zostały sklasyfikowane na 7. pozycji. Gratulacje!

Wśród mężczyzn rywalizował siatkarz AZS Częstochowa Jędrzej Brożyniak, który zalicza się do najlepszych „plażowiczów” w Polsce. Razem w parze z Piotrem Janiakiem też otarł się o strefę medalową i zajął wysokie 5. miejsce w Polsce.

Podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski, tak jak w poprzednich latach, byli obecni też sędziowie z Częstochowy. Sędzia Marcin Dobrzański został nominowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej na turniej kobiet. Arbiter z Częstochowy sędziował jako sędzia pierwszy mecz o brązowy medal, a spotkanie transmitowane było na żywo w ogólnopolskiej telewizji.

Komisarzem zawodów z ramienia PZPS był Rafał Pośpiech z Częstochowy.

Częstochowskie środowisko siatkarskie po raz kolejny zaprezentowało się z jak najlepszej strony na arenie ogólnopolskiej… Gratulacje!

W 2020 roku na mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn Częstochowę reprezentowali sędziowie: Marta Rembielak-Kucharska i Marcin Dobrzański.

MR-K, AK

Foto: Archiwum Marcina Dobrzańskiego

Dwie siatkarki, siatkarz i sędziowie z Częstochowy promowali nasze miasto na mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej 1
Dwie siatkarki, siatkarz i sędziowie z Częstochowy promowali nasze miasto na mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -