Sukces uczennicy z Lublińca

0
397

Julia Wieczorek, tegoroczna maturzystka z klasy menadżerskiej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcąco — Technicznych w Lublińcu znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego prestiżowego konkursu “Talent za talent” organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis.
Reprezentantka lublinieckiej szkole jest w grupie 24 finalistów jedenastej edycji konkursu.


Konkurs, w którym wystartowała Julia Wieczorek, jak informuje szkoła na swoim profilu na Facebooku “skierowany był do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi i kompetencjami matematycznymi”.


Julia Wieczorek przeszła przez pierwszy etap rywalizacji, w którym zadaniem każdego uczestnika było opracowanie formularza doświadczeń oraz wskazanie swoich cech charakteru, które wpływają na kształt podejmowanych przez nich działań w życiu codziennym. Teraz przed uczennicą z Lublińca kolejny etap w Warszawie. Tam spotkają się liderzy konkursu. Jury sprawdzi ich umiejętności podejmowania inicjatywy oraz przewodzenia i angażowania się w prace grupy. Gala finałowa odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej termin, ze względu na epidemię jeszcze nie został ustalony.

Udział w konkursie to wielka szansa dla każdego finalisty. Patronat nad rywalizacją objęły poza Ministerstwem Edukacji Narodowej, tak prestiżowe uczelnie, jak m.in. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska. Patronem medialnym konkursu jest miesięcznik “Perspektywy”.
Julii Wieczorek oraz jej opiekunce konkursu, nauczycielce matematyki, Grażynie Kaczorowskiej gratulujemy i życzmy powodzenia.


(Źródło:ZSOT Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here