fbpx

Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle

Przez dwa dni trwały w Częstochowie Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bilard i kręgle. Zawody zostały zorganizowane przez KU AZS Politechnikę Częstochowską i jej prezesa Adama Stępniaka.

W sobotę 81 uczestników z całej Polski rywalizowało w bilard. Wśród kobiet wygrała Gabriela Sarzyńska (AZS Politechnika Wrocław). Wicemistrzostwo wywalczyła Agnieszka Ozga (AZS UPH Siedlce), a trzecie miejsce wywalczyła Anna Kulza (AZS UAM Poznań). Wśród studentów najlepszy przy stole bilardowym był Marcel Cebulski (AZS UAM Poznań). Drugie miejsce zajął Paweł Gierszewski (AZS WSG Bydgoszcz), a trzecie Krzysztof Tutaj (AZS GWSH Katowice)

W niedzielę uczestnicy walczyli i mistrzostwo w kręglach. Wśród studentek wygrała Agnieszka Ozga (AZS UHP Siedlce), która była dzień wcześniej druga w bilardzie. Srebrny medal wywalczyła Patrycja Stępień (AZS Politechnika Wrocław), a trzecie Katarzyna Kulesza (KŚ AZS Warszawa).

Wśród studentów najlepszy w bowling był Paweł Gierszewski (AZS WSG Bydgoszcz). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Marcel Cebulski (KU AZS UAM Poznań), a na trzecim Miłosz Dziadosz z KS AZS Wrocław. Dla Gierszewskiego i Cebulskiego były to drugie medale.

Uczestnicy zawodów byli zadowoleni z organizacji. Prezes KU AZS Politechniki Częstochowskiej Adam Stępniak cieszył się, że studentki i studenci zadowoleni wyjeżdżali z Częstochowy. – Obserwowałem przez dwa dni walkę przy stołach bilardowych i na kręgielni i widziałem sportową rywalizację, wolę walki i chęć zwycięstwa – mówi prezes KU AZS PCz Adam Stępniak. – Gratuluję medalistom i za rok ponownie zapraszam do Częstochowy na mistrzostwa. Będzie to już 7. edycja. Cieszę się też, że poza sportową rywalizacją uczestnicy nawiązali nowe kontakty, a mistrzostwa były okazją do wymiany poglądów i rozmów na różne tematy.

Mistrzostwa były zamknięte i odbyły się w reżimie sanitarnym. Fotorelacja z zawodów w kręgle i w bowling znajduje się na profilu fb Gazety Regionalnej.

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 2
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 3
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 4
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 5
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 6
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 7
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 8
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 9
Studenci z niepełnosprawnościami walczyli w Częstochowie w Integracyjnych Mistrzostwach AZS w bilard i kręgle 10