Strażacy z Jaskrowa otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

0
334

Jednostka OSP Jaskrów otrzymało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Przekazanie wozu odbyło się 9 października 2020 roku we wsi Jaskrów, gmina Mstów.

Strażacy z Jaskrowa otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy 1
Fot: 112 Częstochowa – Figzał Michał

Jednostka OSP w Jaskrowie powstała w roku 1935 i już od samego początku działała bardzo prężnie, biorąc udział w akcjach gaszenia pożarów na terenie Gminy Mstów, a także w miejscowościach ościennych.

W 2017 roku samorząd Gminy Mstów wybudował nowe stanowisko garażowe, a do chwili obecnej na wyposażeniu OSP były tylko dwa samochody pożarnicze: zakupiony w 2002 roku SLRt Ford Transit oraz wysłużony GCBA 3/16 Mercedes Benz 1019 (z 1982 roku), który został zakupiony w roku 2009 i zajął miejsce starego Kamaza.

OSP Jaskrów położone jest przy drodze wojewódzkiej DW 786 (Częstochowa – Kielce) dlatego często jednostka jest dysponowana do zadań drogowych, które mają miejsce na tej drodze.

9 października jednostkę zasilił nowy wóz strażacki, zbudowany na podwoziu Volvo FL280 4×4 z 2020 roku. Zabudowę pojazdu wykonała firma „bocar” z Korwinowa.

Prezes OSP Jaskrów dh Bogdan Kubica, dh Robert Kubica, dh Andrzej Hadryś oraz Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz dokonali odbioru jednostki.

Strażacy z Jaskrowa otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy 2
Fot: Gmina Mstów

Samochód ratowniczo-gaśniczy został zakupiony za kwotę 789.660,00 zł, na którą złożyły się dotacje z:

  • dotacja budżetowa ze środków KSRG: 300.000,00 zł;
  • środki finansowe NFOŚiGW/WFOŚiGW: 160.000,00 zł;
  • środki budżetu Gminy Mstów: 329.660,00 zł.

Promesę na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego odebrał już 5 czerwca w Bytomiu (z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy) Prezes OSP w Jaskrowie, dh Bogdan Kubica.

„Dziękuję Radzie Gminy Mstów, Pani Poseł Lidii Burzyńskiej i Parlamentarzystom Ziemi Częstochowskiej, przedstawicielom władz centralnych oraz wszystkim, którzy merytorycznie zaangażowali się w pozyskanie nowego samochodu, podnoszącego sprawność bojową jednostki OSP Jaskrów. Niech nowy samochód ratowniczo-gaśniczy służy druhom strażakom i lokalnemu społeczeństwu, Bogu na chwałę i ludziom na pożytek” – powiedział Wójt Tomasz Gęsiarz.

[post_gallery]

Fot: 112 Czestochowa – Figzał Michał i Gmina Mstów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here