fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeOd soboty Częstochowa i powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie. Rząd...

Od soboty Częstochowa i powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie. Rząd ogłosił mały lockdown

Od soboty Częstochowa i powiaty: częstochowskie i kłobucki w czerwonej strefie. Rząd ogłosił mały lockdown.

W czerwonych strefach szkoły wyższe i średnie przechodzą w tryb zdalny nauczania. W strefach żółtych obowiązuje nadal tryb hybrydowy nauki.

Od soboty Częstochowa i powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie. Rząd ogłosił mały lockdown 1

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili nowe, zaostrzone rygory sanitarne w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wraca dobrze nam znane z wiosny hasło: „Zostań w domu”. Rząd apeluje, aby ci, którzy mogą przeszli na tryb pracy zdalnej.

W strefach czerwonych, obowiązujących od soboty, wprowadzono także m.in. nowe ograniczenia liczby klientów w sklepach. Baseny, siłownie mają być zamknięte. Imprezy sportowe będą się mogły odbywać wyłącznie bez publiczności. W wydarzeniach kulturalnych widownia zajęta może być wyłącznie w 25 procentach. Od 19 października zakaz organizacji imprez okolicznościowych, np. wesel.

W zgromadzeniach może brać udział maksymalnie 10 osób, a lokale gastronomiczne będą czynne wyłącznie od godziny 6 do 21. Poza tymi godzinami możliwe będzie jedynie nabycie jedzenia na wynos. Zasady dotyczące lokali gastronomicznych są takie same dla obu stref: czerwonej i żółtej. W strefie czerwonej może być zajęty co drugi stolik.

Od soboty Częstochowa i powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie. Rząd ogłosił mały lockdown 2

Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy w strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty, czyli połowa Polski – powiedział na konferencji prasowej premier Morawiecki. – Są to przede wszystkim powiaty gęsto zaludnione, miasta i duże ośrodki miejskie. 11 miast wojewódzkich znalazło się w czerwonej strefie.

Poza Częstochową w strefie czerwonej znalazły się również m.in. Kraków, Kielce, Łódż, Lublin, a także całe Trójmiasto. W naszym regionie nadal w strefie czerwonej pozostaje Kłobuck i powiat kłobucki.

Od soboty Częstochowa i powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie. Rząd ogłosił mały lockdown 3

Mocno wciskamy hamulec i zmniejszamy kontakty międzyludzkie – zapowiada Adam Niedzielski.

Rząd namawia, aby kto może, pozostał w domu. Jak zapowiedział premier Morawiecki, aby nie utrudniać pracy rodzicom dzieci młodszych, rząd jak długo się da, nie będzie zamykał, także w strefach czerwonych, przedszkoli, żłobków i szkół podstawowych.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -