Straż Miejska apeluje do mieszkańców by zabezpieczyli swoje domy podczas ich nieobecności

0
891
włamanie
fot. Pixabay.com

Trwają wakacje, większość osób wyjedzie na długo oczekiwane urlopy poza miejsce zamieszkania. Częstochowska straż miejska apeluje by odpowiednio zabezpieczyć swoje domy czy mieszkania przed włamaniem podczas swojej nieobecności. Wskazane jest, by wziąć pod uwagę założenia programu „Bezpieczna Częstochowa”.

„Bezpieczna Częstochowa” między innymi w swoich założeniach ma „Sąsiedzkie czuwanie”, podpowiadające by podczas naszej nieobecności w domu, ktoś z rodziny bądź z bliskich sąsiadów miał stałą kontrolę nad naszym dobytkiem, oraz by odwiedzał mieszkanie czy dom i stworzył pozory obecności domowników. Można także rozważyć zakup i instalacje urządzenia alarmowego.

Rozmaite zabezpieczenia przyczynią się że urlop będzie przyjemniejszy, gdyż nie będzie trzeba się martwić o swoje mieszkanie podczas wakacji.

Większość osób spędzi urlop poza miejscem zamieszkania, ale część osób zostanie na miejscu.

Gdy rodzice pójdą do pracy należy swoim pociechom zapewnić opiekę dorosłych, by nie zostali sami w domu. Jeśli nie będą mieli takiej możliwości prosimy wyczulić swoje dzieci by nie otwierały obcym osobom drzwi podczas waszej nieobecności w domu.

Na miejscu spędzania swojego urlopu należy być bardzo ostrożnym nad wodą czy w górach. Powinnyśmy stosować się do sanitarnych wytycznych.

Częstochowska Straż Miejska apeluje do wszystkich by zrobić wszystko co możliwe by tegoroczne wakacje były bezpieczne. Telefon alarmowy do straży to 986. Alarmowy do służb 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here